قابلیت های کنترل جادویی ال جی (Magic Remote)

953


احتمالا عنوان کنترل جادویی یا Magic Remote به گوش شما رسیده باشد!

 

تا به حال فکر کرده اید که این کنترل چه تفاوتی با کنترل های معمولی دارد که ال جی لقب "جادویی" را روی آن گذاشته است. اصلا چرا باید برای داشتن یک کنترل ساده هزینه اضافی بپردازیم؟ با ادامه مقاله همراه باشید تا قابلیت های کنترل جادویی ال جی را مورد بررسی قرار دهیم...

کنترل جادویی ال جی (Magic Remote) چیست؟

 

"کنترل جادویی" یا "مجیک ریموت" عنوانی است که ال جی به گروه خاصی از کنترل های تلویزیون خود نسبت داده است که قابلیت های بیشتری را نسبت به کنترل های معمولی ارائه می دهند.

 

این قابلیت ها شامل: نشانگر صفحه، غلتک، فرمان صوتی و کنترل همه کاره می شود که هرکدام استفاده روزمره از تلویزیون را راحت تر می کنند.

 

در ادامه تک تک قابلیت های کنترل جادویی ال جی را بررسی می کنیم...

 

نشانگر صفحه (Pointer)

 

تا به حال با موس کار کرده اید؟ این نشانگر دقیقا همانند موس عمل می کند!

 

با استفاده از این قابلیت به هر نقطه ی صفحه که اشاره کنید نشانگر در آنجا ظاهر می شود و با کلیک کردن می توانید فرمان های لازم را به تلویزیون خود بدهید.

این نوع عملکرد، کار با تلویزیون را فوق العاده سریع و آسان می کند و بدون شک اگر تنها یک قابلیت باشد که کنترل جادویی ال جی را از دیگر ریموت ها متمایز کند، قطعا همین نشانگر صفحه است.*

 

*البته سامسونگ نیز قابلیت نشانگر صفحه را در برخی کنترل های هوشمند خود بکار برده است ولی جدیدترین مدل های کنترل این شرکت با عنوان One Remote از این قابلیت بی بهره اند.

 

غلتک یا اسکرول (Scroll)

 

غلتک کنترل ال جی نیز بسیار شبیه به غلتک موس عمل می کند.

 

با استفاده از این قابلیت می توانید در کمترین زمان ممکن انواع لیست های مختلف تلویزیون تان همچون لیست برنامه ها، لیست کانال ها، لیست بازی ها و ... را بالا پایین کنید.

البته همانند غلتک موس، غلتک مجیک ریموت ال جی نیز بیشتر در معرض خراب شدن قرار دارد و ممکن است پس از مدتی انعطاف و نرمی اولیه ی خود را از دست بدهد.

 

فرمان صوتی (Voice Command)

 

قطعا بعد از ایما و اشاره هیچ چیزی به اندازه دادن فرمان های کلامی رضایت بخش نیست!

 

اگر با زبان انگلیسی یا دیگر زبان های زنده ی دنیا آشناییت مختصری داشته باشید به راحتی می توانید از طریق کنترل جادویی ال جی فرمان های صوتی خودر ا به تلویزیون صادر کنید.

 

به عنوان مثال "شبکه 3 را باز کن"، "فیلیمو را نشان بده"، "فلان فیلم رو در YouTube جستجو کن"، "برو به برنامه Netflix" و از اینجور فرمان ها. این قابلیت توسط دکمه ی میکروفون روی کنترل ال جی قابل استفاده است...

البته امروزه تقریبا تمامی تولید کنندگان بزرگ تلویزیون قابلیت فرمان صوتی را روی تلویزیون های هوشمند خود سوار کرده اند به همین دلیل وجود فرمان صوتی مزیت آنچنان بزرگی برای کنترل جادویی ال جی محسوب نمی شود.

 

کنترل همه کاره (Universal Remote)

 

استفاده از چندین ریموت مختلف جهت کنترل تمام دستگاه های متصل به تلویزیون هر کاربری را کلافه می کند!

 

خوشبختانه با استفاده از کنترل جادویی ال جی می توانید تمامی دستگاه های مورد نظر خود نظیر ست تاپ باکس ها، پخش کننده های DVD، سینمای خانگی یا ساندبار را به راحتی تنها با یک ریموت، کنترل کنید.

 

برای اینکار پس از مطمئن شدن از سازگاری دستگاه با تلویزیون و انجام تنظیمات اولیه، هر بار دکمه ی Input را فشار دهید ال جی یک رابط کاربری روی تلویزیون به شما نشان می دهد که می توانید از طریق آن دستگاه خود را کنترل کنید.

جمع بندی

 

کنترل جادویی یا Magic Remote ال جی بدون شک به یکی از نقاط قوت اصلی تلویزیون های هوشمند این شرکت تبدیل شده است طوری که بسیاری از افراد تلویزیون های ال جی را به خاطر وجود این کنترل ها انتخاب می کنند.

 

البته افراد سن بالا یا افرادی که سال هاست به کنترل های کلاسیک با دکمه های فراوان عادت کرده اند شاید این سبک از کنترل ها زیاد به مذاق شان خوش نیاید به همین دلیل قبل از اینکه کنترل جادویی ال جی را انتخاب کنید بهتر است سلایق خودتان را نیز در نظر داشته باشید.

 

 

مطالب بیشتر

تلویزیون هوشمند کدام برند بهتر است؟

چگونه گوشی خود را به تلویزیون وصل کنیم؟

آیا تلویزیون هوشمند ارزش خرید دارد؟

آشنایی به اصطلاحات تلویزیون های سامسونگ