دیگ الماسه چه کاربردی در ماشین لباسشویی دارد؟

249


خیلی خوب میشد اگه مخزن ماشین لباسشویی مون از الماس بود اما حیف که همچین ماشین لباسشویی ای رو فقط تو رویا میشه پیدا کرد!

 

سامسونگ ماشین های لباسشویی خود را با دیگ الماسه در بازار عرضه می کند که قطعا جنس آن از الماس نیست و تنها از برجستگی های الماسی شکل، روی سطح آن استفاده شده است. در این مقاله بررسی می کنیم که ماشین های لباسشویی سامسونگ با دیگ الماسه چه مزیتی نسبت به ماشین های لباسشویی معمولی دارند...

دیگ الماسه (Diamond Drum) سامسونگ چیست؟

 

دیگ الماسه قابلیت ابداعی شرکت سامسونگ برای ساخت مخزن ماشین های لباسشویی است که با برجستگی های الماسی شکل، مانع از گیر کردن البسه به سوراخ های سطح مخزن و آسیب دیدن آن ها حین شستشو می شود.

 

فلسفه ی دیگ الماسه بر این اساس است که طراحی دیگ باید نوعی باشد که سطح زبر مخزن ماشین لباسشویی کمترین تماس را با الیاف البسه پیدا کند در غیر اینصورت احتمال خوردگی الیاف و صدمه دیدن آن ها بسیار زیاد می شود.

 

به همین دلیل یک ماشین لباسشویی سامسونگ با دیگ الماسه می تواند تا 79% درصد احتمال آسیب دیدن انواع لباس چون - نخ، ابریشم، پشم، کتان، جین و غیره - را نسبت به ماشین های لباسشویی معمولی کاهش دهد.

 

این قابلیت در اکثر ماشین های لباسشویی سامسونگ به کار گرفته شده است و به همراه فناوری بابل واش یا شستشو با حباب می تواند شستشویی قوی و در عین حال لطیف را برای لباس های شما به ارمغان بیاورد.

مقاله تکمیلی: آشنایی با فناوری اکوبابل (EcoBubble) سامسونگ

 

 

دیگ الماسه در مقابل سایر برند ها...

 

ایده ی استفاده از برجستگی برای جلوگیری از گیر کردن البسه داخل سوراخ های سطح دیگ ماشین لباسشویی مختص به سامسونگ نیست و اکثر شرکت های تولید کننده این ماشین ها همچون بوش، ال جی، بکو و غیره نیز نوعی از این روش را بکار گرفته اند.

 

اگر به داخل مخزن ماشین لباسشویی خود نگاهی بیندازید احتمالا برآمدگی هایی با شکل و شمایل گوناگون را مشاهده می کنید که به همین منظور استفاده شده اند. به همین دلیل نمی توان گفت که دیگ الماسه واقعا قابلیتی است که ماشین های لباسشویی سامسونگ را از دیگر برندها متمایز می کند.

 

 

مطالب بیشتر

- 10 ویژگی پیشرفته ماشین های لباسشویی

- ترفند های شستن لباس در ماشین لباسشویی

- راهنمای خرید ماشین لباسشویی