تلویزیون به USB 3.0 نیاز ندارد!

202


خب USB 3.0 و برادر بزرگ ترش USB 3.1 امروزه تقریبا در تمامی دستگاه های الکترونیکی از جمله کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی همراه، تبلت، دوربین، هارد اکسترنال، فلش مموری و … یافت می شوند و با سرعت فراوانی که هنگام جا به جایی فایل ها فراهم می آورند قطعا می توانند کار بسیاری را سریع تر از قبل راه بیندازند.

 

اما بیایید صادق باشیم!

 

آخرین باری که خواستید یک فیلم 4K در حال پخش توسط تلویزیون را در هارد یا فلش مموری خود ضبط کنید کی بوده است؟!

هر طور بخواهیم حساب کنیم یک کاربر معمولی و البته اکثر کاربر های حرفه ای تلویزیون هیچ گاه به وجود یک پورت USB 3.0 روی تلویزیون خود نیاز پیدا نمی کنند. اکثر ما از پورت USB تلویزیون جهت متصل کردن یک فلش مموری یا هارد اکسترنال و پخش فیلم، موسیقی، عکس و البته گاهی هم ضبط کردن فیلم استفاده می کنیم.

 

ولی بحث اینجاست که همین ورودی های USB 2.0 که در اکثر تلویزیون ها تعبیه شده اند به خوبی نیازهای روزانه ما را به پورت USB پاسخ می دهند و به ندرت سرعت بالاتر USB های نسل 3 به کارمان می آیند.

 

چه زمانی USB 3.0 می تواند مفید باشد؟

 

فرض کنیم بخواهید فیلم هایی که در هارد تلویزیون خود ضبط کرده اید را به یک هارد اکسترنال منتقل کنید.. در این هنگام سرعت بالاتر پورت USB 3.0 می تواند فرایند انتقال را برایتان سریع تر کند. البته باز وجود USB 3.0 در اینجا زمانی خود را نشان می دهد که قرار باشد چندین بار در طول روز این کار را انجام دهید و گرنه بود و نبود آن فرقی آنچنانی نمی کند.

 

 

مطالب بیشتر

- آیا وجود بلوتوث برای تلویزیون ضروری است؟

- حسگر نور محیطی چه نقشی در تلویزیون دارد؟

- اهمیت قفل کودک هنگام خرید تلویزیون

- فرق گیرنده های DVB-T و DVB-T2

- آیا سه بعدی بودن تلویزیون همچنان اهمیت دارد؟