قفل کودک یخچال چگونه کار می کند؟

2239


هر خانم خانه دار یا کسی که کودکی در منزل دارد باید اقداماتی انجام دهد تا وسایل برقی و خطرناک خانه را از دسترس کودکان خارج کند.

 

اگر این پیشگیری های اولیه صورت نپذیرد، زمینه ی آسیب رسیدن به کودکان و خسارت دیدن لوازم خانه فراهم می شود.

 

سابقا در مورد اهمیت قفل کودک در تلویزیون های هوشمند صحبت کردیم. امروز قصد داریم عملکرد قفل کودک را در یخچال فریزر ها مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم آیا این امکانات به اندازه کافی توانایی دارند تا تمامی خطرات را از کودک ما دور کنند یا خیر...

قفل کودک یخچال فریزر چیست؟

 

یخچال فریزر علی الخصوص مدل های پر زرق و برق تر آن ها بسیار در معرض کنجکاوی های کودکان قرار می گیرند و بسیار مهم است متناسب با سن کودکان اقداماتی صورت پذیرد که دسترسی آن ها را به امکانات یخچال محدود کند.

 

اکثر شرکت های تولید کننده یخچال فریزر از جمله سامسونگ، ال جی، بوش، اسنوا، بکو و ... نوعی عملکرد قفل کودک را روی محصولات خود در نظر گرفته اند.

 

قفل کودک یخچال فریزر ها معمولا به یکی از روش های زیر عمل می کند:

 

- قفل کردن پنل دکمه ها و تنظیمات. تقریبا تمامی یخچال فریزر ها امکان قفل کردن پنل کنترل دستگاه را به شما می دهند تا کودک شما نتواند تنظیمات دمای یخچال را بالا پایین کند یا به اشتباه عملکردی مانند فریز یا خنک کردن سریع را راه بیندازد.

- قفل کردن آبسردکن و یخ ساز. برخی یخچال فریزر های جدیدتر امکان قفل کردن آبسردکن و یخ ساز دستگاه را به شما ارائه می دهند که می تواند برای کسانی که کودک شیطونی دارند بسیار کاربردی باشد. همچنین اگر بخواهید بدون نگرانی از باز شدن تصادفی محفظه آبسردکن یا یخ ساز آن را تمیز کنید، می توانید از این قفل استفاده کنید.

 

- قفل کردن در یخچال؟؟ قفل کردن درب یخچال عملکردی نیست که بتوانید حتی در مدل های رده بالای یخچال فریزر پیدا کنید پس اگر دستگاه شما چنین عملکردی ندارد نیازی به نگران شدن نیست. در ادامه روش ساده ای که جهت قفل کردن درب یخچال فریزر استفاده می شود را خدمتتان عرض می کنیم...

 

تجهیزات جانبی قفل کودک یخچال فریزر

 

قفل کردن درب یخچال فریزر با استفاده از تجهیزات جانبی قفل کودک که مخصوص این کار ساخته شده اند، انجام می شود. با استفاده از این تجهیزات می توانید نه تنها یخچال، بلکه بسیاری از لوازم دیگر خانه خود را به قفل کودک مجهز کنید.

 

این تجهیزات به راحتی و با قیمت های بسیار ناچیز در فروشگاه های وسایل کودک یا حتی برخی داروخانه ها یافت می شوند و با وصل شدن به لوازم خانه شما، به عنوان قفل کودک عمل می کنند. مثلا می توانید یکی از انواع قفل های چند منظوره دکمه ای را تهیه کرده و برای قفل کردن درب یخچال، کابینت و دیگر لوازم خود از آن استفاده کنید.