جعبه اتصالات سامسونگ One Connect Box چیست؟

618


همه ی ما با سختی های قطع و وصل کردن سیم های پشت تلویزیون آشنا هستیم. این مشکل شاید در حالت عادی قابل چشم پوشی باشد اما زمانی که تلویزیون را به دیوار وصل کنیم به یک امر غیر ممکن تبدیل می شود.

 

خب راه حل چیست؟ شاید فکر کنید بهتر است از تمام فیش ها یه کابل بیرون بکشیم و بعد تلویزیون را به دیوار وصل کنیم که تا حدی هم درست فکر می کنید! اما این راه حل با شلوغی زیادی همراه است و کار مخفی کردن کابل ها را بسیار دشوار می کند.

 

راه حل دوم خیلی ساده تر است! فقط کافی است تمامی ورودی و خروجی های تلویزیون را به جایی "قابل دسترس تر" از پشت تلویزیون منتقل کنیم. مثلا جعبه ای کاملا جدا از تلویزیون! بابت این امکان باید سراغ جعبه اتصالات سامسونگ یا One Connect Box را بگیریم!

جعبه اتصالات سامسونگ یا One Connect Box چیست؟

 

One Connect Box جعبه ای است که با یک کابل نازک به تلویزیون متصل شده و دسترسی به اتصالات پشت آن را راحت تر می کند.

 

تمامی پورت های مورد نیاز از جمله HDMI, USB, خروجی صدای Optical و در برخی مدل ها حتی گیرنده دیجیتال، ریسیور ماهواره، ورودی های کامپوزیت، کامپوننت، اترنت و غیره نیز روی دستگاه تعبیه شده است. فقط کافی است یک بار جعبه و تلویزیون با استفاده از کابلی مخصوص به یکدیگر متصل شده و پس از آن تمامی اتصالات از طریق One Connect Box انجام می گیرد.

وان کانکت باکس سامسونگ توسط کدام تلویزیون ها پشتیبانی می شود؟

 

اکثر تلویزیون های سری SUHD یا QLED سامسونگ از جعبه اتصالات پشتیبانی می کنند. همچنین تلویزیون قاب عکس سامسونگ با عنوان The Frame و برخی مدل های 4K UHD نیز به این امکان مجهز شده اند.

 

وان کانکت باکس انواع مختلفی دارد. برخی تعداد پورت های فراوانی را در اختیارتان می گذارند در حالی که مدل های کوچک تر با عنوان Mini تنها پورت های اصلی را شامل می شوند. پیش از خرید تلویزیون بسیار مهم است که مطمئن شوید دستگاه تان کدام مدل را پشتیبانی می کند.

جمع بندی

 

جعبه اتصالات سامسونگ (One Connect Box) از معدود امکاناتی است که تنها جنبه ی "جذب مشتری" نداشته و به عنوان یک قابلیت کاربردی می تواند واقعا سودمند واقع شود. این امکان راه حلی بسیار هوشمندانه برای دادن نظم و ترتیب بیشتر به کابل های تلویزیون به شمار می رود و بسیاری از دردسر های نصب تلویزیون روی دیوار را از بین می برد.

 

 

مطالب بیشتر

آشنایی با کنترل جادویی (Magic Remote) ال جی

توضیح مختصر در مورد امکانات تلویزیون های سامسونگ

آشنایی با ورودی و اتصالات پشت تلویزیون

چگونه تلویزیون را به دیوار وصل کنیم؟