تلویزیون سونی با لرزش صفحه تولید صدا می کند!

279


تلویزیون ها معمولا توان صوتی مزخرفی دارند!!

 

رتبه یک تلویزیون میان رده را هیچگاه بالاتر از "قابل قبول" نمی بینید!

 

این موضوع باعث شده خیلی ها بعد از خرید تلویزیون به یک سیستم صوتی مجزا محتاج شوند. حتی بی کیفیت ترین تجهیزات سیستم صوتی نیز می تواند صدایی بهتر از یک تلویزیون معمولی ارائه کند.

 

با آمدن تلویزیون های OLED اوضاع از این نیز بدتر شده و با باریک شدن بیش از حد این تلویزیون ها عملا تعبیه یک سیستم صوتی خوب روی تلویزیون غیر ممکن است. اما سونی "به معنای واقعی کلمه" نشان داده که میتواند محدودیت را به فرصت تبدیل کند، چگونه؟! با تلویزیونی که صفحه اش تولید صدا می کند...

تلویزیون سطح آکوستیک (Acoustic Surface) سونی چیست؟

 

تلویزیون آکوستیک سرفیس (Acoustic Surface) از سطح تلویزیون به عنوان بلندگو استفاده کرده و با لرزاندن این سطح تولید صدا می کند.

 

جالب است نه؟ تلویزیونی که با لرزشش تولید صدا کند!

 

شاید بپرسید چگونه قرار است موقع تماشای تلویزیون، سطح آن بلرزد و ما متوجه نشویم؟!

 

سوال خوبی است! ببینید لرزش های سطح تلویزیون در واقع لرزش نیست، میکرو لرزش است! یعنی آنقدر ریز است که چشم انسان قادر به دیدن آن ها نیست.

 

تلویزیون آکوستیک سرفیس سونی آنقدر قدرت دارد که بتواند توان صوتی ای در حد یک ساندبار یا سینمای خانگی معمولی ارائه کند. ساب ووفر سیستم صوتی این تلویزیون که جهت تولید صداهای بم استفاده می شود به همراه باقی اتصالات و ورودی های مورد نیاز، روی پایه ی آن تعبیه شده است. #استفاده_حداکثری_از_فضا

تلویزیون "Acoustic Surface" سونی چه زمانی به درد می خورد؟

 

ساده است.. زمانی که نخواهید از سیستم صوتی مجزا استفاده کنید!

 

البته این توجیه شاید کاملا درست نباشد زیرا کسانی که چنین تلویزیون گران قیمتی را خریداری می کنند قطعا تهیه ی یک سیستم صوتی پرقدرت نیز برایشان چندان دشوار نیست ولی به هر حال هستند کسانی که نخواهند از یک سیستم صوتی مجزا در کنار تلویزیون خود استفاده کنند.

 

این امکان نیز وجود دارد که توان صوتی تلویزیون و بلندگوهای دیگر را با یکدیگر ترکیب کرده و یک سیستم صوتی تمام عیار بوجود آورد. در این هنگام اسپیکرهای تلویزیون حکم بلندگوی وسط را بازی می کنند و جهت پخش دیالوگ  و اصوات فیلم استفاده می شوند.

تفاوت تلویزیون Acoustic Surface سونی و ساندبار چیست؟

 

تلویزیون های پرچم دار تولید کنندگان بزرگ تلویزیون از جمله OLED SIGNATURE ال جی و QLED سامسونگ به یک ساندبار جهت ارائه ی بهترین صدای ممکن متکی هستند. ساندبار با وجود اینکه کیفیت صدای بسیار خوبی ارائه می کند اما از تلویزیون جداست و برای استفاده نیاز به نصب و راه اندازی دارد.

 

مزیت تلویزیون آکوستیک سرفیس سونی اینست که سیستم صوتی آن روی خود تلویزیون سوار شده است و نیازی به اتصال تجهیزات مجزا ندارد.

 

همچنین کیفیت صدایی که این تلویزیون ارائه میکند نسبت به بسیاری از ساندبار های حال حاضر در بازار بهتر است. این موضوع موجب شده شرکت های تولید کننده ساندبار جهت رقابت با این تلویزیون به چالش کشیده شوند.

جمع بندی

 

Acoustic Surface قطعا یک تکنولوژی انقلابی در صنعت تلویزیون به شمار می رود!

 

با وجود اینکه یک سیستم صوتی قدرتمند همچون سینمای خانگی، برتری محسوسی در برابر آکوستیک سرفیس سونی از خود نشان می دهد اما امید است در آینده ی نزدیک این تکنولوژی را در طیف بیشتری از محصولات ببینیم.

 

 

تلویزیون را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید تلویزیون را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت تلویزیون بهرمند شوید.

 

 

مطالب بیشتر

توان صوتی تلویزیون باید چند وات باشد؟

چرا خرید ساندبار در کنار تلویزیون ضروری است؟

های فای Hi-Fi چیست؟