آشنایی با کنترل وان ریموت (One Remote) سامسونگ

1103


وان ریموت (One Remote) کنترل نیمه هوشمندی است که سامسونگ آن را "انقلابی" توصیف می کند!

 

این کنترل نسبت به ریموت هایی که اکثر ما با آن ها آشنا هستیم بسیار متفاوت است و ظاهری فوق العاده ساده و  "مینی مالیستی" دارد. سامسونگ این کنترل را همراه با اکثر تلویزیون های UHD و سری QLED خود عرضه می کند. در این مقاله به بررسی قابلیت های One Remote و مقایسه آن با Magic Remote ال جی می پردازیم...

وان ریموت (One Remote) چیست؟

 

وان ریموت (One Remote) کنترلی هوشمند با ظاهری بسیار ساده است که علاوه بر تلویزیون، امکان کنترل دستگاه های متصل به آن را نیز فراهم می کند.

 

جهت کنترل دیگر دستگاه ها، تلویزیون به صورت خودکار هر دستگاهی که از طریق پورت HDMI به آن متصل شود را شناسایی کرده و امکان کنترل از طریق One Remote را فراهم می کند.

 

با این امکان دیگر لازم نیست برای کنترل DVD پلیر، کنسول بازی، ست تاپ باکس، ساندبار، سینمای خانگی، بلوری پلیر و دیگر دستگاه های خود، کلکسیونی از کنترل ها را داشته باشید و One Remote به تنهایی کفایت می کند.

 

 

چه دکمه هایی روی کنترل One Remote سامسونگ تعبیه شده است؟

1- دکمه Power جهت خاموش/روشن کردن تلویزیون و دستگاه های متصل

 

2- میکروفن جهت دادن فرمان های صوتی

 

3- نمایش صفحه کلید عددی (وارد کردن پسورد، انتخاب کانال و ...)

 

4- نمایش اطلاعات اضافی

 

5- کلید های حرکتی (دکمه وسط به معنای "تایید عملیات" یا OK می باشد)

 

6- بازگشت

 

7- نمایش صفحه اصلی

 

8- شروع یا توقف پخش موزیک، فیلم و ...

 

9- با بالا پایین کردن دکمه "VOL" می توان صدا را کم و زیاد کرد و "CH" کانال ها را عوض کرد. نگهداشتن VOL صدا را قطع/وصل می کند و CH کار جستجوی کانال ها را انجام می دهد

 

 

مقایسه One Remote با Magic Remote ال جی

One Remote سامسونگ Magic Remote ال جی، کدام بهتر است؟!

 

از نظر عموم، کار با Magic Remote ال جی بسیار راحت تر است زیرا هم دکمه های بیشتری دارد و هم قابلیت های بهتری ارائه میکند. اما هستند کسانی که از طراحی شیک و ساده ی One Remote سامسونگ خوششان بیاید.

 

مجیک ریموت ال جی دارای نشانگر موس مانند صفحه است که استفاده از امکانات هوشمند تلویزیون را "فوق العاده" آسان و سریع می کند. متاسفانه وان ریموت سامسونگ از این قابلیت و همچنین قابلیت غلتک چرخان ال جی که بالا پایین کردن لیست ها را مثل آب خوردن می کند، بی بهره است.

 

در سوی دیگر میدان One Remote هنگام استفاده از ریموت به عنوان یک کنترل همه کاره بسیار بهتر عمل می کند. Magic Remote برای کنترل هر دستگاهی که به تلویزیون وصل می شود نیاز به انجام تنظیمات دارد در حالی که One Remote به صورت خودکار تمامی تنظیمات مورد نیاز تلویزیون و کنترل را انجام می دهد.

 

 

اگر وان ریموت سامسونگ را نخواستم چه کار کنم؟

 

خیلی ها از سادگی بیش از حد این کنترل خوششان نمی آید و پس از خرید تلویزیون سامسونگ، دیدن وان ریموت به ذوقشان می زند.

 

برای حل این مشکل همواره امکان تهیه یک کنترل همه کاره (Universal Remote) سازگار با تلویزیون تان وجود دارد. با این کنترل ها علاوه بر امکاناتی که One Remote سامسونگ به ارمغان می آورد از تعداد بسیار بیشتری از دکمه های نیز بهرمند خواهید شد.