حالت Ambient Mode در تلویزیون های سامسونگ

190


تلویزیون معمولا فضای زیادی در خانه ما می گیرد، با این وجود بیشتر روز تنها صفحه ای مشکی را نمایش می دهد.

 

می توان با کمی خلاقیت، این صفحه خشک و بی روح را به یک اثر هنری تبدیل کرد!

 

سامسونگ در سری کیولد خود از قابلیتی با عنوان Ambient Mode استفاده کرده است. Ambient Mode در زمانی که از تلویزیون استفاده نمی شود، آن را با محیط اطراف به صورت کاملا یکپارچه در آورده و طوری وانمود می کند که انگار تلویزیون بخشی از دیوار است!

این تلویزیون ها علاوه بر هماهنگ شدن با محیط اطراف، امکان استفاده از تصاویر و افکت های هنری زیبایی را فراهم می کند که با اضافه شدن موسیقی های پس زمینه، حس و حال تازه ای به فضا می بخشند.

 

عملکرد Ambient Mode به این صورت است که با استفاده از اپلیکیشن Smart Things سامسونگ یک عکس از تلویزیون و دیوار پشتش گرفته می شود. سپس تلویزیون به صورت خودکار الگوی دیوار را به خود گرفته و آن را روی صفحه تلویزیون نمایش می دهد. با وجود اینکه هنوز می توان فرق تلویزیون را از دیوار تشخیص داد ولی قطعا این سبک طراحی می تواند موجبات شگفتی همگان را فراهم کند.

تلویزیون های QLED سامسونگ دارای بزل های باریکی هستند و برای اتصالات خود از جعبه ی One Connect Box استفاده می کنند. این جعبه با سیم بسیار نازکی به تلویزیون متصل شده و پس از رنگ شدن می تواند به کلی از دیدها محو شود. مصرف برق این تلویزیون ها در حالت Ambient Mode حدود 40 تا 50 درصد مصرف برق عادی است.

 

 

کاربرد های Ambient Mode چیست؟

 

استفاده از تلویزیون به عنوان قاب عکس

 

با استفاده از Ambient Mode می توان تلویزیون را به یک قاب عکس هوشمند تبدیل کرد!

 

به این صورت که علاوه بر یکپارچه شدن با محیط اطراف، این تلویزیون ها قادرند عکس های ثابت یا متحرک مختلفی را روی صفحه تلویزیون به نمایش بگذارند. تعداد زیادی از عکس ها و الگو ها به صورت پیش فرض در تلویزیون سامسونگ فراهم شده است، ولی کاربر می تواند به صورت دستی نیز عکس های بیشتری به این مجموعه اضافه کند.

 

علاوه بر استفاده به عنوان قاب عکس، این تلویزیون امکان نمایش اطلاعات دیگری چون ساعت، وضعیت آب و هوا، اخبار و ... را نیز می دهد.

پخش موسیقی

 

با این قابلیت تلویزیون متناسب با عکس تم انتخاب شده، موسیقی های پس زمینه مناسبی را پخش می کند. به عنوان مثال اگر تم باران انتخاب شود موسیقی نیز متناسب با آن حال و هوای بارانی به خود می گیرد.

 

 

گرفتن تم محیط

 

تلویزیون Ambient Mode سامسونگ متناسب با زمان روز می تواند تم محیط را به خود بگیرد.

 

این تلویزیون ها حاوی سنسور هایی هستند که نور محیط را تشخیص داده و متناسب با آن، حال و هوای تصاویر و موسیقی های پخش شده را تعیین می کنند.

 

 

خاموشی شدن خودکار

 

زمانی که در خانه حضور نداشته باشید، تلویزیون به صورت خودکار خود را خاموش می کند.

 

 

مطالب بیشتر

آشنایی با ریموت تلویزیون One Remote سامسونگ

جعبه اتصالات (One Connect Box) سامسونگ چیست؟

آشنایی با اصطلاحات تلویزیون های سامسونگ