تلویزیون Triluminos سونی چیست؟

368


کیفیت رنگ یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده کیفیت تصویر بعد از نسبت کنتراست است!

 

تلویزیون های LED با وجود اینکه کیفیت رنگ قابل قبولی ارائه می دهند ولی همواره هنگام نمایش طیف وسیعی از رنگ ها خصوصا رنگ قرمز ناکام بوده اند. در مقالات گذشته در مورد تلویزیون های طیف گسترده رنگی یا "Wide Color Gamut" صحبت کردیم. این تلویزیون ها قادرند محدوده بیشتری از رنگ های قابل تشخیص توسط چشم انسان را پوشش داده و تصاویر واقعی تری را به نمایش بگذارند.

 

موضوع مقاله امروز بررسی تلویزیون های رده بالای سونی با عنوان عجیب و غریب Triluminos است که به تکنولوژی های Wide Color Gamut و کوانتوم دات مجهز شده اند...

تکنولوژی Triluminos سونی چیست؟

 

تریلومینوس - اگر می توانید سه بار سریع تایپ کنید!!

 

تکنولوژی Triluminos سونی با استفاده از فیلتر های کوانتوم دات، روشنایی و طیف رنگی فراتری را به تلویزیون های LED معمولی می بخشد.

 

طبق مثالی که سونی برای تفهیم این موضوع زده است، "Triluminos مانند این است که مداد رنگی های بیشتری برای نگارش یک تصویر داشته باشید"! همانطور که با مداد رنگی های بیشتر می توان تصاویر واقعی تری را به تصویر کشید، تلویزیون های Triluminos سونی نیز با طیف گسترده تر رنگی که فراهم می آورند می توانند تصاویری بسیار نزدیک به واقعیت را به شما نمایش بگذارند.

Triluminos چه مزایایی دارد؟

 

افزایش طیف رنگ ها

 

همانطور که گفته شد مهم ترین مزیت تلویزیون های Triluminos نسبت به تلویزیون معمولی نمایش طیف بیشتری از رنگ های قابل تشخیص توسط چشم انسان است. این قابلیت شدت رنگ هایی چون رنگ قرمز را که در تلویزیون های LED معمولا کمی به نارنجی می زنند را زیاد می کند.

 

 

افزایش روشنایی

 

روشنایی تلویزیون های کوانتوم دات به حدی است که حتی از OLED ها نیز پیشی می گیرند. این تلویزیون ها جهت تماشا در محیط های روشن و محتواهای HDR که روشنایی زیادی می طلبند بسیار مناسب می باشند.

مصرف برق پایین تر

 

تلویزیون های Triluminos نسبت به LCD های معمولی و OLED ها مصرف برق کمتری دارند.

 

 

قیمت مقرون به صرفه تر

این تلویزیون ها نسبت به انواع OLED که هزینه ساخت بسیار بالایی دارند، با قیمت های کمتری عرضه می شوند.

 

 

تکنولوژی های خاص سونی

 

سونی در ارائه تکنولوژی های ارتقاء کیفیت تصویر و قابلیت های تصاویر متحرک حرف اول را در جهان می زند و تلویزیون های Triluminos این شرکت نیز به این اکثر امکانات مجهز هستند.

Triluminos چه معایبی دارد؟

 

زاویه دید کم

 

تلویزیون های Triluminos به استثنای مدل های گران قیمت همچنان مشکل زاویه دید کم LCD را یدک می کشند.

 

 

عمق رنگ مشکی

 

عمق رنگ مشکی و نسبت کنتراست این تلویزیون همچنان پشت سر تلویزیون های OLED قرار می گیرد.

 

 

رفرش ریت پایین تر

 

باز به دلیل اینکه تکنولوژی LCD پایه و اساس تلویزیون های کوانتوم دات را تشکیل می دهد، تلویزیون های Triluminos نسبت به OLED ها، رفرش ریت پایین تری ارائه می دهند.

 

 

جمع بندی

 

تلویزیون های Triluminos سونی هم رده ی تلویزیون های Nano Cell ال جی و QLED سامسونگ قرار می گیرند. با وجود اینکه قیمت این تلویزیون ها همچنان نسبت به LED های معمولی بسیار گران تر است اما به عنوان گزینه ای مقرون به صرفه تر از OLED ها برای کسانی که می خواهند از بالاترین کیفیت حال حاضر تلویزیون های 4K HDR بهرمند شوند بسیار مناسب می باشند.

 

 

تلویزیون را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید تلویزیون را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت تلویزیون بهرمند شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

تلویزیون Nano Cell Display ال جی چیست؟

تلویزیون های OLED ال جی و QLED سامسونگ چه فرقی با هم دارند؟

آشنایی با اصطلاحات رایج صنعت تلویزیون

تلویزیون Acoustic Surface سونی با لرزش صفحه تولید صدا می کند!