ظرفیت ماشین لباسشویی باید چند کیلوگرم باشد؟

418


ظرفیت ماشین لباسشویی چند کیلوگرم باید باشد؟ 6 کیلو؟ 7 کیلو؟ 8 کیلو؟ 9 کیلو یا بیشتر؟

 

این یکی از اولین سوالاتی است که هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه کنید.

 

خیلی ها فکر می کنند ظرفیت ماشین لباسشویی هرچقدر بیشتر باشد بهتر است در حالی که این ظرفیت را باید متناسب با تعداد افراد خانواده و حجم لباس  هایی که به صورت معمول شستشو می دهید مشخص کنید. انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب می تواند تا حد زیادی شما را از دردسرهای کم آوردن فضا یا مصرف بیش از اندازه آب و برق در آینده راحت کند.

در این مقاله شما را در انتخاب ظرفیت ایده آل ماشین لباسشویی تان راهنمایی می کنیم...

 

 

انتخاب ظرفیت براساس تعداد افراد خانواده

 

به طور خلاصه...

- 1 یا 2 نفر. 5 - 6 کیلوگرم

- 2 تا 3 نفر. 7 کیلوگرم

- 3 تا 4 نفر. 8 کیلوگرم

- 4 تا 5 نفر. 9 کیلوگرم

- 5 نفر یا بیشتر. 10 کیلوگرم به بالا

لازم به ذکر است.. عده ای دوست دارند رخت چرک های خود را جمع کرده و در حجم های زیاد شستشو دهند که خرید یک ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا برای این افراد مناسب تر است. عده ای نیز شستشو در حجم های کم و دفعات بیشتر را می پسندند که بهتر است ماشین لباسشویی خود را با ظرفیت پایین تری انتخاب کنند.

 

شاید یک ماشین لباسشویی ظرفیت بالا بتواند در آینده و زمانی که به تعداد افراد خانواده تان اضافه شد مفید واقع شود ولی خوب است بدانید اگر قرار باشد در هر بار شستشو تنها از نصف ظرفیت آن استفاده کنید، این کار از نظر اقتصادی زیاد به نفع تان نخواهد بود.

 

برخی ماشین های لباسشویی رده بالا چون سری SIGNATURE ال جی علاوه بر ماشین لباسشویی اصلی، یک ماشین لباسشویی مجزا برای شستن حجم کمتر لباس در اختیار شما می گذارند - و در صورتی که از نظر بودجه محدودیتی ندارید انتخاب بسیار مناسبی به شمار می روند.

متداول ترین ظرفیت های ماشین لباسشویی

 

6 الی 7 کیلوگرم به عنوان متداول ترین ظرفیت ماشین های لباسشویی به شمار می رود. این ظرفیت به خوبی نیاز اکثر خانواده های 2 تا 3 نفره را پاسخ می دهد.

 

8 الی 9 کیلوگرم متداول ترین ظرفیت برای خانواده های پرجمعیت است و ظرفیت های 10، 11 و حتی 12 کیلوگرم نیز برای خانواده های بسیار پرجمعیت که نیاز به شستشوی زیادی دارند نیز در بازار متداول است.

 

افراد مجرد یا ذوج هایی که دنبال مدل های مقرون به صرفه تری می گردند می توانند ماشین های لباسشویی 5 کیلوگرمی را انتخاب کنند - مدل های 5 کیلویی نسبت به دیگر انواع ماشین لباسشویی چندان مرسوم نیستند.

شستشوی البسه و پارچه های بزرگ

 

اکثر افراد ترجیح می دهند تمامی البسه و پارچه های خود را درون ماشین لباسشویی شان بشویند - تا اینکه به یک خوش شویی بسپارند. برای شستشوی یک عدد پتوی تک نفره حداقل به ماشین لباسشویی ای با ظرفیت 6 کیلوگرم نیاز خواهید داشت. ظرفیت 7 کیلوگرم می تواند یک عدد پتوی دو نفره را به خوبی جواب دهد. برای شستشوی سایز ها و تعداد بیشتر ملحفه و پتو به ظرفیت های بالای 8 کیلو و برای پرده های بزرگ به بالای 10 کیلوگرم نیاز دارید.

جمع بندی

 

لازم به گفتن نیست که باید بتوانید ماشین لباسشویی رو در جایی قرار دهید، درسته؟! پس حتما هنگام خرید ماشین لباسشویی به سایز و فضایی که در اختیار دارید دقت کنید. با انتخاب ظرفیت مناسب ماشین لباسشویی می توانید تا حد زیادی خود را از دردسر ها و هزینه های اضافی در آینده رهایی دهید.

 

 

ماشین لباسشویی را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت ماشین لباسشویی بهرمند شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- راهنمای خرید ماشین لباسشویی

- فناوری اکوبابل (EcoBubble) سامسونگ چیست؟

- دیگه الماسه چه کاربردی در ماشین لباسشویی دارد؟

- ترفند های شستن لباس در ماشین لباسشویی