مقایسه یخچال های فریزر بالا با فریزر پایین

349


یخچال فریزر های بالا پایین دو نوع هستند: فریزر بالا و فریزر پایین!

 

مدل فریزر بالا با قیمت ارزان و طراحی ساده اش به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین انواع یخچال فریزر به شمار می رود. فریزر پایین نیز با توجه به راحتی استفاده و فضای زیادی که در اختیار می گذارد به عنوان یکی از ایده آل ترین انواع یخچال فریزر علی الخصوص برای خانواده های متوسط شناخته می شود.

اگر می خواهید با تفاوت های یخچال های فریزر بالا و فریزر پایین بیشتر آشنا شوید، با ادامه مقاله همراه باشید...

 

 

بررسی یخچال های فریزر بالا

 

مزایای فریزر بالا

 

- مصرف برق پایین تر. این یخچال ها نسبت به مدل ی فریزر پایین مصرف برق کمتری دارند - حدود 10 تا 25 درصد که البته سالیانه مبلغ آنچنان زیادی هم نمی شود!

 

- ظرفیت بیشتر یخچال. شاید تفاوت زیاد نباشد ولی این یخچال ها به دلیل فریزر کوچک تری که دارند علی القاعده ظرفیت بیشتری در بخش یخچال به شما ارائه می دهند.

 

- ارزان تر. این مدل ها عموما قیمت ارزان تری داشته و اگر بودجه برای شما در اولویت است، گزینه ی مناسب تری برایتان به شمار می روند.

معایب فریزر بالا

 

- مشکل نشستن یا خم شدن دارید؟ خم شدن یا نشستن برای دسترسی به محتویات این گونه یخچال ها امری طبیعی است و اگر با این قضیه راحت نیستید بهتر است مدل های فریزر بالا را کنار بگذارید.

 

- حجم کم فریزر. این مدل یخچال ها از مشکل کمبود فضا در بخش فریزر رنج می برند و اگر قرار است مواد غذایی زیادی را فریز کنید تنها گزینه های پیش روی شما تهیه ی یک فریزر مجزا یا مدل های دیگر یخچال فریزر است.

 

 

بررسی یخچال های فریزر پایین

 

مزایای فریزر پایین

 

- دسترسی آسان به یخچال. تمامی محتویات یخچال به راحتی قابل دسترس بوده و نیازی به خم شدن، نشستن، کم درد  ... وجود ندارد.

 

- فضای بیشتر فریزر. فریزر این مدل ها آنقدر ظرفیت دارد که تمام نیاز های فریز اکثر خانواده ها را برطرف کند.

 

- فضای قابل قبول در یخچال. یخچال های فریزر پایین نسبت به انواع فریزر بالا معمولا یخچال کوچک تری دارند با این حال همچنان ظرفیت قابل قبولی ارائه می دهند.

 

- ارگانایزر در بخش فریزر. بخش فریزر این یخچال ها دارای کشو ها و نظم دهنده هایی است که ذخیره مواد غذایی را بسیار آسان می کند.

معایب فریزر پایین

 

- دشواری اندک در دسترسی به فریزر. فریزر این یخچال ها نسبت به مدل های فریزر بالا زیاد راه دست نیست که باعث می شود دسترسی به فریزر با کمی خم شدن، نشستن، کمردرد ... همراه باشد. با توجه به اینکه کمتر خانواده ای مدام از فریزر استفاده میکند، این مورد عیب چندان بزرگی هم محسوب نمی شود.

 

- قیمت گران تر. اما این مورد می تواند مشکل چندان بزرگی به شمار رود!! برای کسانی که دنبال مقرون به صرفه ترین گزینه می گردند، مدل های فریزر بالا همچنان انتخاب مناسب تری هستند.

 

 

مقایسه یخچال های فریزر بالا و فریزر پایین در یک کلام...

 

اگر تنها بر اساس بودجه انتخاب می کنید یخچال های فریزر بالا گزینه های مقرون به صرفه تری به شمار می روند.

 

از هر نظر دیگر بخواهیم بررسی کنیم - فضای فریزر، راحتی دسترسی به یخچال، ذخیره سازی آسان مواد فریز شده و ... - یخچال های فریزر پایین گزینه ی ایده آل تری به شما می روند.

 

 

 

یخچال فریزر را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارید می توانید به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت یخچال فریزر بهرمند شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

مقایسه یخچال فریزر دوقلو و ساید بای ساید

مقایسه یخچال فریزر ساید بای ساید و در فرانسوی

قابلیت Twin Cooling یخچال فریزر چیست؟

نقاط ضعف و قوت یخچال فریزرهای بدون برفک