اندکی در مورد برند میکرولب

383


وقتی صحبت از خرید تجهیزات صوتی به میدان میاد، قطعا برند حرف اول را می زند!

 

با وجود اینکه برند های بزرگی چون یاماها، پایونیر، سونی، پاناسونیک، هارمن کاردن، سامسونگ، بوز، سنهایزر و غیره و غیره سال هاست که در این صنعت فعالیت می کنند و کیفیت شان برای همه ثابت شده است ولی با قیمت های فضایی که این محصولات دارند عملا از گردونه ی انتخاب اکثر مردم خارج می شوند.

 

این موضوع بازار محصولات متوسط را روی مان باز می کند - بازاری که برندهایی چون میکرولب (Microlab) در آن به چشم می خورند. قطعا پیش از خرید از هر برندی داشتن اندکی اطلاعات راجب اصل و نسب آن و اینکه در کجای بازی قرار قرار می گیرد، بسیار مهم است، خصوصا اگر بحث خرید تجهیزات صوتی در میان باشد که اصالت و کیفیت برند حرف اول را در آن ها می زند.

پیش زمینه برند میکرولب (Microlab)

 

شرکت پروبیت ایران صاحب اختیار برند میکرولب (Microlab) می باشد که از سال 1368 در صنایع مختلفی که صوت و تصویر تنها بخشی از آن را تشکیل می دهد، فعالیت می کند. تولیدات میکرولب شامل انواع اسپیکر، سینمای خانگی، باند، پخش کننده، آپلی فایر و ... می شود.

 

میکرولب درصد قابل توجهی از بازار اسپیکرهای ایران را در دست دارد و به عنوان یکی از اولین شرکت هایی به شمار می رود که تجهیزات صوتی خود را به خارج از مرز های ایران صادر می کند.

متاسفانه از بخت بد شرکت میکرولب ایران شدیدا با یک برند خارجی در حال رقابت است.. کدام برند؟.. میکرولب چین!!

 

این برند چینی توانسته مجوز حضور در بازار ایران را بدست آورده و محصولاتی بسیار مشابه و گاهی با کیفیتی بالاتر از میکرولب ایران را به فروش برساند. با وجود اینکه اکثر محصولات میکرولب موجود در بازار ایرانی هستند، ولی درصد قابل ملاحظه ای نیز، تولیدات چین را تشکیل می دهند.

 

برای تشخیص ایرانی یا چینی بودن محصولات میکرولب باید به گارانتی آن ها دقت کنید - تولیدات ایران با گارانتی معتبر پروبیت (Probit) عرضه می شوند در حالی که محصولات چینی اکثرا فاقد گارانتی هستند. در بیشتر موارد، میکرولب ایران اگر نگوییم انتخابی بهتر ولی قطعا گزینه ی مطمئن تری به شمار می رود.

آیا محصولات میکرولب برای علاقه مندان موسیقی مناسب اند؟

 

همانطور که در ابتدای مقاله نیز ذکر شد، میکرولب پشت سر برند های بزرگ تجهیزات صوتی - یاماها، پایونیر، پاناسونیک و ... - قرار می گیرد ولی قطعا این دلیلی بر کیفیت پایین محصولات آن نمی شود.

 

از همه مهمتر نیز بحث بودجه مطرح است.. هرکسی قادر نیست برای یک پخش کننده استریو یا اسپیکر رقم های چند میلیونی خرج کند در حالی که گزینه های مقرون به صرفه بسیاری در دسترس اش اس :) میکرولب نیز یکی از این گزینه هاست!! محصولات میکرولب با هزینه ای اندک نیاز های علاقه مندان به موسیقی را به خوبی برطرف می کنند.

 

همچنین برای افرادی که بیشتر به صورت تفننی موزیک گوش می دهند یا به یک سینمای خانگی ارزان قیمت نیاز دارند، مدل های با کیفیت بسیار مناسبی تحت برند میکرولب قابل خریداری هستند.

خرید محصولات میکرولب

 

اگر قصد خرید محصولات میکرولب را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت محصولات میکرولب بهرمند شوید.

 

 

مطالب بیشتر

اندکی در مورد برند هارمن کاردن (Harman Kardon)

های فای Hi-Fi چیست؟

چرا خرید ساندبار در کنار تلویزیون امری ضروری است؟

توان صوتی تلویزیون چقدر باید باشد؟