رتبه مصرف انرژی یخچال فریزر باید چقدر باشد؟

601

یخچال فریزر بعد از کولر گازی پر مصرف ترین وسیله خانگی است!

 

این وسیله غول پیکر در طول شبانه روز یکسره روشن است پس شکی وجود که بعد از دیدن اعداد درشت روی قبض برق تان به یخچال فریزر خود خیره شوید!

 

با وجود اینکه عوامل مختلفی چون ظرفیت، نحوه استفاده و محل قرارگیری یخچال فریزر در مصرف آن تاثیر به سزایی دارند ولی مهمترین عامل تعیین کننده مصرف برق یخچال فریزر، رتبه مصرف انرژی آن است.


نمی خوام با کیلووات و این چرندیات سرتان را درد بیاورم ولی کافی است بدانید یک یخچال فریزر با مصرف سالیانه 800 کیلووات در ساعت در بهترین حالت می تواند چیزی حدود 40 هزار تومان هر سال برایتان آب بخورد.

 

توجه داشته باشید که در این محاسبه بهترین حالت ممکن را در نظر گرفته ایم و زمان های اوج مصرف انرژی و هزینه های اضافه بار که تاثیر بسیار زیادی روی هزینه نهایی خواهند گذاشت را حساب نکردیم. (به طور متوسط می شود حدودا 160 هزار تومان!)

 

شاید این موضوع در هزینه های قبض ماهیانه شما چندان به چشم نیاید ولی در چند سال متوالی با این هزینه می توانید یک یخچال کاملا نو خریداری کنید.

 

امروزه رتبه مصرف انرژی را بین D تا A+++ اندازه گیری می کنند که از بدترین تا بهترین به این ترتیب هستند...

 

- D. به عنوان بدترین

- C و B. به عنوان بد

- A و A+. به عنوان متوسط

- A++ و A+++. به عنوان خوب و بهترین شناخته می شوند.

 

اکثر مدل های یخچال فریزر را با رتبه مصرف انرژی A و A+ و مدل های رده بالا را با رتبه ی A++ می سازند. کمتر مدلی به رتبه A+++ دست پیدا می کند.

شکی وجود ندارد که باید تا جای ممکن از مدل های رتبه D اجتناب کنید.

 

مدل های C و B با وجود اینکه زیاد بهینه عمل نمی کنند ولی خیلی هم ترسناک نیستند و اگر دنبال مدل های مقرون به صرفه می گردید این یخچال فریزر ها گزینه معقولی به شمار می روند.

 

برای کسانی که می خواهند تا حد امکان در مصرف انرژی خانه خود صرفه جویی کنند بدون شک هرچه به A+++ نزدیک تر  شویم بهتر است ولی تفاوت یک مدل A با A++ شاید آنچنان زیاد نباشد که بخواهیم هزینه بسیار زیادی بابت خرید آن خرج کنیم.

 

با توجه به اینکه هدفمان کاهش حداکثری هزینه های مصرف برق خانه است پس موقع خرید یخچال فریزر، ظرفیت آن را متناسب با نیاز خود و خانواده تان در نظر بگیرید تا برای خنک کردن بیهوده هوای آن هزینه اضافی نپردازید.

 

مقاله تکمیلی: روش های کاهش مصرف برق یخچال فریزر

 

 

جمع بندی

 

با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که پرداخت هزینه اضافه برای رتبه مصرف انرژی بهتر زمانی ارزش پیدا می کند که پرش بلندی در میان باشد (مثلا از C به A یا B به A+). اگر همه چیز یکسان باشد لازم نیست برای خرید یک یخچال فریزر A++ به جای A+ هزینه زیادی بپردازید.

 

 

یخچال فریزر را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت یخچال فریزر بهرمند شوید.

 

 

مطالب بیشتر

- مقایسه یخچال های فریزر بالا و فریزر پایین

- مقایسه یخچال فریزر های دوقلو و ساید بای ساید

- مقایسه یخچال فریزر های ساید بای ساید و در فرانسوی