7 روش کاهش مصرف ماشین لباسشویی

187


ماشین لباسشویی با وجود اینکه هفته ای تنها یکی دوبار و هربار تنها یکی دو ساعت روشن می شود ولی اگر درست از آن استفاده نشود می تواند خیلی خوب از خجالت قبض برقتان بربیاید!

 

یکی از راه های آسان جهت کاهش هزینه های برق خانه استفاده درست از ماشین لباسشویی است.

با چند حرکت ساده می توان این دستگاه پر مصرف را یک به وسیله بی آزار تبدیل کرد که در ادامه مقاله شما را به 7 روش آسان جهت انجام این کار آشنا می کنیم...

 

 

1. با آب سرد شستشو را انجام دهید!

 

اگر از شما بپرسند با شستشو با آب گرم و آب سرد نتیجه یکسانی بدست می آورید فقط با شستشو با آب گرم باید هزینه بیشتری بپردازید کدام حالت را انتخاب می کنید؟

 

آب گرم تنها جهت از بین بردن لکه های سخت و چربی ها به کار می آید - یا شاید زمانی که کسی در خانه سرماخوردگی چیزی دارد.

 

اکثر شوینده های ماشین لباسشویی امروزه به خوبی با آب سرد کنار می آیند پس به خود و جیبتان لطفی کنید و لباس ها را تا حد امکان با آب سرد بشویید.

 

 

2. ماشین لباسشویی را پر کنید!

 

اگر موقع خرید ماشین لباسشویی هوشمندانه انتخاب کرده باشید پس قطعا ظرفیت ماشین لباسشویی تان کاملا متناسب با تعداد اعضای خانواده تان است.

 

برای کاهش مصرف انرژی ماشین لباسشویی در هر بار استفاده از آن سعی کنید کاملا پرش کنید.

 

اگر ماشین لباسشویی تان قابلیتی چون نصف ظرفیت یا سنسور حجم لباس در اختیارتان می گذارد هم که چه بهتر! می توانید حجم های کمتر لباس را نیز درون آن شستشو دهید.

3. در زمان اوج مصرف از ماشین لباسشویی استفاده نکنید!

 

این مورد دیگه کاملا واضح است اما نمیدونم چرا هنوز برخی اصرار دارند در زمان اوج مصرف از وسایل برقی پر مصرف استفاده کنند.

 

در زمان اوج مصرف تعرفه برق نزدیک به دو برابر افزایش پیدا می کند پس سعی کنید در این زمان نه تنها از ماشین لباسشویی بلکه از هیچ وسیله برقی پرمصرفی استفاده نکنید.

 

اکثر ماشین های لباسشویی به تاخیر زمان شستشو مجهز شده اند و با این قابلیت می توانید زمان شستشو را به بعد از زمان اوج مصرف و در نیمه شب تنظیم کنید (البته به شرطی که ماشین لباسشویی تان صدای کمی تولید می کند.)

 

 

4. از مواد شوینده بهینه استفاده کنید

 

مواد شوینده بهینه که با عنوان HF شناخته می شوند نسبت به مواد شوینده معمولی هم شستشویی بهتری ارائه داده و هم سریع تر اثرشان از بین می رود به همین دلیل لازم نیست ماشین لباسشویی مرحله آبکشی را دوباره و دوباره تکرار کند تا اثر مواد شوینده را به کلی از بین برود.

 

 

5. از شستشوی اقتصادی (Eco) استفاده کنید

 

اگر از شما سوال کنند به دو روش می توانید لباس های خود را شستشو دهید - یکی 5 هزار تومان آب می خورد و دیگری 2 هزار تومان.. کدام را انتخاب می کنید؟

 

شستشوی اقتصادی همان روش 2 هزار تومانی است!

 

پس به خودتان لطفی کنید و تا جای ممکن از قابلیت هایی چون شستشوی اقتصادی (Eco) که شستشوی مقرون به صرفه تری برایتان به ارمغان می آورند استفاده کرده و قابلیت های سرباری چون آبکشی اضافه را غیر فعال کنید.

6. از شستشو بهداشتی استفاده نکنید

 

شستشوی بهداشتی در بالاترین دمای ممکن شستشو را انجام می دهد و از لحاظ مصرف انرژی به عنوان یکی از پرمصرف ترین برنامه های ماشین لباسشویی به شمار می رود. پس سعی کنید فقط زمانی از این برنامه استفاده کنید که واقعا به آن نیاز دارید.

 

 

7. به جای استفاده از دستگاه خشک کن، از رخت پهن کن استفاده کنید

 

دستگاه خشک کن نیز مانند ماشین لباسشویی مصرف برق بالایی دارد و هر طور نگاه کنیم واقعا هم نیاز آنچنانی بهش نیست!

 

وقتی می توانیم با 0 تومان لباس هایمان را روی رخت پهن کن خشک کنیم چرا باید از دستگاهی استفاده کنیم که هزینه اضافی به گردنمان می اندازد؟!

ماشین لباسشویی را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت ماشین لباسشویی بهرمند شوید.

 

 

مطالب بیشتر

ترفند های شستن لباس در ماشین لباسشویی

آشنایی با فناوری اکوبابل سامسونگ

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

آشنایی با برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی