روش اتصال ساندبار به گوشی هوشمند

122

وصل کردن گوشی به ساندبار مثل وصل کردن هر وسیله ی دیگری به دو روش انجام می شود: باسیم و بی سیم!

 

با وجود اینکه ساندبار بیشتر جهت اتصال و پخش صدای تلویزیون استفاده می شود ولی با وصل کردن گوشی خود به ساندبار می توانید هر از گاهی از شنیدن موسیقی و دیگر فایل های صوتی تان لذت ببرید.


 در ادامه روش های اتصال ساندبار به گوشی را توضیح می دهیم...

 

 

روش بی سیم

 

بدون شک متداول ترین روش اتصال گوشی به ساندبار اتصال به صورت بی سیم (وایرلس) است.

 

با وجود اینکه کیفیت اتصال بی سیم به پایداری اتصال فیزیکی نمی رسد ولی قطعا انقدر هست که شما را راضی نگه دارد.

 

اتصال بی سیم به دو صورت انجام می گیرد: بلوتوث و وای فای.

 

اکثر ساندبار ها حتی ارزان ترین مدل ها نیز به بلوتوث مجهز هستند. فقط کافی است یک بار گوشی و ساندبار را از طریق بلوتوث با هم جفت کنید و از این به بعد هر فایل موسیقی که در گوشی خود پلی کنید در ساندبار پخش می شود.

ساندبار های رده بالاتر به Wi-Fi مجهز شده اند که با اپلیکیشنی که در اختیارتان می گذارند به شما اجازه می دهند فایل های خود را انتخاب و در ساندبار پخش کنید.

 

 

روش با سیم

 

در صورتی که ساندبار شما به بلوتوث مجهز نمی باشد یا به هر دلیلی نمی خواهید از روش بی سیم استفاده کنید، روش باسیم همچنان در دسترس تان است.

 

جهت اتصال باسیم ساندبار و گوشی تقریبا تمامی ساندبار ها یک ورودی AUX (جک 3.5 میلی متری) را در اختیار شما قرار می دهند. برای پخش صدای گوشی خود در ساندبار باید خروجی هدفون گوشی خود را به آن وصل کنید. در صورتی که ساندبار شما ورودی AUX ندارد به احتمال زیاد ناچار به استفاده از تبدیل AUX به RCA (فیش های سفید و قرمز) یا تبدیل های دیگری چون اپتیکال یا کواکسیال خواهید بود.

در صورتی که ساندبار تان به پورت USB مجهز است روش بهتر اتصال گوشی به ساندبار استفاده از کابل USB می باشد. با این روش می توانید گوشی را کنار ساندبار گذاشته و از ریموت کنترل ساندبار جهت انتخاب و پخش فایل های مورد علاقه خود استفاده کنید.

 

 

توجه: صرف نظر از روشی که جهت اتصال گوشی به ساندبار استفاده می کنید باید ورودی ساندبار را متناسب با روش اتصال خود تنظیم کنید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- چرا خرید ساندبار در کنار تلویزیون ضروری است؟

- توان صوتی تلویزیون باید چند وات باشد؟

- دستیار صوتی چیست و چه کاربردی دارد؟

- آشنایی با فرمت های صوتی تصویری متداول