غیر از لباس چه چیزی را می توان در ماشین لباسشویی شستشو داد؟

345

از ماشین لباسشویی می توانید برای شستن چیزهایی غیر از البسه خود نیز استفاده کنید - چیزهایی چون اسباب بازی، کوله پشتی، کفش، پتو، پرده و حتی فرش!

 

در این مقاله به 8 مورد از آن ها اشاره می کنیم...

 

 

عروسک


اکثر عروسک های توپر فرزندتان کاملا قابل شستشو در ماشین لباسشویی اند. فقط کافی است آن ها را درون یک روبالشی یا کاور قرار داده و با برنامه ظریف آن ها را در ماشین لباسشویی خود شستشو دهید.

 

اگر از این بابت مطمئن نیستید یا عروسک برچسب "غیر قابل شستشو در ماشین لباسشویی" دارد، ریسک نکرده و آن را با دست بشویید.

 

 

اسنیکر ها

کفش های اسنیکر نیز همانند عروسک به راحتی قابل شستشو در ماشین لباسشویی اند. آن ها را به همراه چند عدد حوله در ماشین لباسشویی قرار داده و یکی از برنامه های معمولی یا ورزشی را بکار ببرید.

 

توجه داشته باشید که برای شستن کفش های کتونی از این روش استفاده نکنید چون احتمال اینکه در محیط سخت ماشین لباسشویی آب رفته و کوچک شوند زیاد است.

 

 

کوله پشتی

کوله پشتی و کیف غذا نیز کاملا قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند - به شرطی که تزئینات و زیپ های زیادی روی آن ها وجود نداشته باشد.

 

جهت شستشوی آن ها، کیف را پشت و رو کرده، آن را داخل یک روبالشی قرار داده و از برنامه ظریف استفاده کنید.

 

 

قالیچه

اگر می خواهید از دردسر شستشوی دستی قالیچه هایتان خلاص شوید خوشبختانه اکثر قالیچه های نخی و الیاف مصنوعی به راحتی قابل شستشو در ماشین لباسشویی اند.

 

فقط کافی است به همراه قالیچه ها چند عدد حوله نیز در ماشین لباسشویی قرار داده و از شستشوی ظریف استفاده کنید.

 

برای قالیچه هایی که کف آن ها از لاستیک تشکیل شده است سعی کنید اینکار را در دفعات زیاد انجام ندهید چون احتمال خوردکی سطح لاستیکی آن ها زیاد است.

 

 

بالشت و ملحفه

اکثر افراد با این روش آشنا بوده و به صورت روزمره از ماشین لباسشویی جهت شستشوی بالشت و ملحفه استفاده می کنند. فقط پیش از انجام اینکار مطمئن شوید که بالشت و ملحفه شما از مواد سازگار با ماشین لباسشویی تشکیل شده و  ماشین لباسشویی نیز ظرفیت کافی را در اختیار شما قرار می دهد.

 

 

پرده

همانند ملحفه و پتو، ماشین های لباسشویی که ظرفیت بالاتری دارند امکان شستشوی انواع پرده را به شما می دهند.

 

هنگام شستشوی اقلام بزرگی چون پرده بهتر است برنامه ماشین لباسشویی را روی شستشوی ملحفه (Bedding) قرار دهید.

 

 

رویه ی مبل

این پارچه های گران قیمت را بهتر است با مراقبت فراوان در ماشین لباسشویی شستشو دهید زیرا رویه های مبل احتمال آب رفتن و کوچک شدنشان در ماشین لباسشویی زیاد است.

 

روی های مبلی که قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند از پیش آب رفته شده به همین دلیل در ماشین لباسشویی دیگر بیش از این کوچک نمی شوند. در هر صورت اگر مطمئن نیستید بهتر است به صورت خشک و با استفاده از محلول های مخصوص، رویه های مبل خود را تمیز کنید.

 

 

پتو مسافرتی و زیر انداز

با وجود اینکه عقل سلیم می گوید تقریبا تمامی پتوهای مسافرتی و زیر انداز ها باید قابل شستشو در ماشین لباسشویی باشند ولی تعداد زیادی از آن ها فقط باید با دست شسته شوند.

 

پس حتما پیش از شستشوی این اقلام در ماشین لباسشویی به برچسب و دستور العمل آن ها دقت کنید.

 

 

ماشین لباسشویی را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت ماشین لباسشویی بهرمند شوید.

 

 

مطالب بیشتر

- روش های کاهش مصرف ماشین لباسشویی

- آشنایی با برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی

- ترفند های شستن لباس در ماشین لباسشویی

- راهنمای خرید ماشین لباسشویی