روش مدیریت کابل های پشت تلویزیون

461

کابل های متصل شده به تلویزیون می تواند به سرعت از کنترل خارج شده و منظره ی شلوغی را در پشت تلویزیون شما ایجاد کند.

 

خوشبختانه برای حل این مشکل روش های مختلفی وجود دارد!

 

یکی از متداول ترین این روش ها استفاده از تجهیزات مدیریت سیم و کابل نظیر سیم پوش هاست که از وسایل برقی تا پریز های برق کشیده شده و کابل های شما را به خوبی می پوشانند.

 

اما حتی با استفاده از این سیم پوش ها هم ممکن است برای مخفی کردن کابل های پشت تلویزیون خود به مشکل بربخورید. برای مخفی کردن این کابل ها باید از شیار های بدنه یا پایه ی تلویزیون - که در برخی مدل ها تعبیه شده است - استفاده کنید...


با استفاده از این قابلیت می توان کابل ها را پس از اتصال به تلویزیون، از میان شیار و بست های آن رد کرده و با قرار دادن کاور پشت تلویزیون، کاملا از نظر محوشان کرد.

 

این روش هم منظره ی بسیار مرتب و تر تمیزی در پشت تلویزیون بوجود می آورد و هم دردسر های پیچ و گره خوردن سیم ها را به کلی از بین می برد.

پس از خارج کردن کابل ها از پشت تلویزیون می توان از روش های دیگری چون سیم پوش ها و بست ها استفاده کرده و هرگونه اثری از سیم و کابل را از بین برد.

 

لازم به ذکر است که تلویزیون های رده بالا از روش های خلاقانه تری جهت مدیریت کابل های پشت تلویزیون استفاده می کنند...

 

برای مثال تلویزیون های رده بالای QLED سامسونگ به نوعی جعبه اتصالات مجزا از تلویزیون مجهز شده اند که می تواند به کلی مشکل مدیریت کابل را از بین ببرد. این جعبه اتصالات با یک سیم نازک به تلویزیون متصل شده و دیگر دستگاه ها به جای اتصال مستقیم به تلویزیون به این جعبه اتصالات وصل می شوند.

اطلاعات بیشتر: آشنایی با جعبه اتصالات One Connect Box سامسونگ

 

همچنین تلویزیون های رده بالای ال جی با عنوان Signature به جای جعبه اتصالات به یک ساندبار مجهز هستند که هم به عنوان اسپیکر های تلویزیون و هم به عنوان محل اتصالات آن استفاده می شود. این قابلیت اتصال بسیار آسان تلویزیون به دیوار را فراهم کرده است.

اطلاعات بیشتر: آشنایی با ال جی Signature

 

 

 

نظم و ترتیب کابل های پشت تلویزیون قطعا نقش مهمی در زیبایی خانه شما ایفا می کند، پس بهتر است پیش از راه اندازی تلویزیون خود همواره روشی جهت مدیریت کابل های پشت آن در نظر داشته باشید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- حالت Ambient Mode در تلویزیون چیست؟

- تلویزیون با سطح ضد بازتاب چه کاربردی دارد؟

- 10 راه لذت بیشتر از تماشای تلویزیون

- آشنایی با ورودی و اتصالات پشت تلویزیون