6 برنامه پرکاربرد ماشین ظرفشویی را بشناسید

198


ماشین ظرفشویی به عنوان یکی از وسایل پرکاربرد در خانه های امروزی برنامه های مختلفی را جهت شستشوی ظروف در اختیار شما می گذارد.این برنامه ها انعطاف بیشتری هنگام کار با ماشین ظرفشویی فراهم آورده و متناسب با شرایط مختلف، شستشوی ظروف را  انجام می دهند.

تقریبا تمامی ماشین های ظرفشویی حداقل دو برنامه شستشوی معمولی و ظریف را به شما ارائه می دهند. مدل های رده بالاتر علاوه بر این دو، برنامه های دیگری چون شستشوی شدید، سنسور هوشمند و برخی حتی امکان تاخیر در زمان شستشو را نیز در اختیار شما می گذارند.

 

در ادامه مقاله این برنامه ها و کاربردشان را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم...

 

 

1. برنامه شستشوی معمولی/اصلی

 

همانطور که می توانید حدس بزنید برنامه معمولی، پرکاربردترین برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی است!

 

به احتمال زیاد پس از صرف غذا به همراه خانواده تان از برنامه معمولی/اصلی ماشین ظرفشویی خود جهت شستن ظروف استفاده می کنید.

 

ولی چون از این برنامه زیاد استفاده می کنید دلیل نمی شود که بهترین باشد! برنامه اصلی شستشوی اکثر ماشین های ظرفشویی از نظر مصرف انرژی اصلا به صرفه نیست. به همین دلیل بهتر است در بیشتر موارد از برنامه مناسب تری چون برنامه اقتصادی استفاده کنید.

 

 

2. برنامه اقتصادی/مقرون به صرفه

تقریبا در لیست برنامه های تمامی وسایل برقی نام Eco به چشم می خورد. این برنامه مقرون به صرفه ترین حالت عملکرد وسیله مذکور است.

 

با توجه به اینکه نتیجه ای که برنامه اقتصادی حاصل می کند با برنامه اصلی ماشین ظرفشویی تقریبا مو نمی زند و در عین حال کمترین هزینه را برای شما می آورد، توصیه اکید می شود که در اکثر موارد از برنامه Eco دستگاه خود استفاده کنید.

 

تنها نقطه ضعف شستشوی اقتصادی اینست که چون شستشو را دمای کمتر و مدت زمان بلندتری انجام می دهد، ممکن است شستشو بیشتر از حد معمول طول بکشد.

 

 

3. برنامه شستشوی شدید

همانطور که می توانید حدس بزنید برنامه شستشوی شدید کمی بیشتر از حالت معمول از خجالت ظرف های شما در می آید!

 

این برنامه جهت شستشوی ظروفی که ته مانده غذا در بطن شان نهادینه شده و کثیفی کاملا به خوردشان رفته است، بسیار مناسب می باشند - مثل ظرف هایی که مدت هاست شسته نشده یا قابلمه هایی که ته آن ها سوخته است.

 

فقط یادتان باشد که زمانی از این برنامه استفاده که واقعا دلیل موجهی دارید زیرا برنامه ی شستشوی شدید از میان تمام برنامه های ماشین ظرفشویی، بیشترین مصرف انرژی را دارد.

 

 

4. برنامه شستشوی ظریف

برخلاف شستشوی شدید، برنامه شستشوی ظریف با بیشترین ملایمت با ظروف شما رفتار می کند!

 

به احتمال زیاد بخواهید جهت شستشوی ظروف ظریفی چون لیوان های شیشه ای یا بشقاب های چینی از این برنامه استفاده کنید.

 

شستشوی ظریف با پایین نگه داشتن دما و طولانی کردن زمان شستشو، از شکستن ظروف ظریف شما جلوگیری می کند.

 

لازم به گفتن نیست که اگر از چنین ظروف آسیب پذیری در خانه خود استفاده نمی کنید، پس نیازی به برنامه شستشوی ظریف نخواهید داشت.

 

 

5. شستشوی نصف ظرفیت

 

اگر نمی خواهید ماشین ظرفشویی را تا خرخره پر کنید، پس قطعا شستشوی نصف ظرفیت به کارتان می آید.

 

همانطور که می توانید حدس بزنید این برنامه زمانی استفاده می شود که بخواهید حجم های کمتری از ظروف را با ماشین ظرفشویی تان شستشو دهید.

 

این برنامه از 20% آب کمتر نسبت به حالت معمولی استفاده می کند، به همین دلیل تا حد زیادی از حدر رفتن آب و انرژی اضافی جلوگیری می کند.

 

 

6. سنسور هوشمند

 

اگر می خواهید همه چیز را به ماشین ظرفشویی خود بسپارید، پس قطعا قابلیت سنسور هوشمند به کارتان می آید!

 

ماشین های ظرفشویی مجهز به این قابلیت با سنسور هایی که روی آن ها تعبیه شده است، میزان کثیفی ظروف را تشخیص داده، میزان حرارت و مدت زمان شستشو را به صورت خودکار انتخاب می کنند.

 

این برنامه نسبت به تمام برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بیشترین صرفه جویی در انرژی را فراهم می آورد ولی در نهایت نتیجه ی بدست آمده بستگی به مدل دستگاه شما و دقت سنسور هوشمند دارد.

 

 

 

ماشین ظرفشویی را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت ماشین ظرفشویی بهرمند شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- آشنایی با برنامه های ماشین لباسشویی

- چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟

- نحوه چینش ظروف در ماشین ظرفشویی

- خرید بهترین ماشین ظرفشویی متناسب با بودجه