چرا نگه داشتن یخچال دوم اشتباه است؟

253


نگهداشتن یخچال دوم در کنار یخچال فریزر اصلی خانه اشتباه بزرگی است!

 

مگر اینکه وجود یخچال یا فریزر دوم برایتان توجیح کاملا قابل قبولی داشته باشد، محض رضای قبض برقتان هم که شده بهتر است غیر از یخچال فریزر اصلی خانه خود از سردکننده ی دیگری استفاده نکنید.

 

با توجه به اینکه یخچال فریزر های دوم عموما چیزی بین 15 تا 20 سال سن دارند، و یخچال فریزر های قدیمی به میزان غیر قابل باوری برق مصرف می کنند، یک یخچال مجزا می تواند معادل و حتی بیشتر از یک یخچال فریزر بزرگ امروزی برق مصرف کند - که این یعنی خبرهای بد برای قبض برق ماهیانه تان!

اکثر خانواده ها پس از خرید یک یخچال فریزر امروزی، همچنان از یخچال یا فریزر قدیمی شان استفاده می کنند که این موضوع تمام منافعی که از خرید یک یخچال فریزر جدید بدست می آورند را خنثی می کند.

 

برخی نیز به دلیل عادت های اشتباه فریز کردن بی رویه شان، فریزر قدیمی خود را همچنان نگه داشته زیرا یخچال فریزر جدید ظرفیت کافی برای فریز کردن این همه مواد غذایی را در اختیارشان نمی گذارد. این در حالی است که فریزر قدیمی می تواند یه تنه به اندازه یا بیشتر از یخچال فریزر جدید برق مصرف کند.

 

به همین منظور توصیه می کنیم به جای استفاده از یخچال فریزر های قدیمی به فکر خرید یک یخچال فریزر جدید باشید تا هم در مصرف برق خانه تان صرفه جویی کرده و هم از فضای خانه خود بهتر استفاده کنید.

 

 

 

مطالب بیشتر

رده مصرف انرژی یخچال فریزر باید چقدر باشد؟

10 روش کاهش مصرف یخچال فریزر

اهمیت تراز کردن درست یخچال فریزر