تلویزیون تاشوی ال جی در سال 2019 در دسترس خواهد بود!

392


ایده ی تلویزیون تاشو قبلا هم توسط ال جی مطرح شده بود.. اکنون زمان آن رسیده که چشمه ای از این تکنولوژی را در خانه هایمان ببینیم...

 

طبق نمایشی که ال جی در نمایشگاه CES 2018 ارائه داد ایده ی تلویزیون تاشو انقدر بالغ شده است که بتواند در دسترس عموم قرار گیرد و به احتمال زیاد این تکنولوژی در سال 2019 جلوی ویترین فروشگاه ها قابل رویت باشد.

برخلاف تصور قرار نیست تلویزیون تاشو را مانند روزنامه جمع کرده و داخل کیف تان اینور اونور ببرید!

 

این تلویزیون طوری طراحی شده است که هر وقت به آن نیاز داشتید مانند یک مار کبرا از جعبه اش بیرون می آید و برعکس هر وقت تلویزیون را خاموش کردید دوباره به جعبه اش برمی گردد.

 

اینکه تلویزیون در طی فرایند تا شدن واقعا به خود می پیچد یا اینکه با ترفندی شما را می پیچوند، هنوز مشخص نیست.. هر چی که هست می توان آن را به عنوان یک تکنولوژی انقلابی در صنعت تلویزیون دانست.

تلویزیون تاشو اصلا به چه دردی می خورد؟!

 

با وجود اینکه برای اکثر ما تلویزیون، تنها وسیله لوکس خانه محسوب میشود هنوز خیلی ها با این قضیه که یک صفحه مشکی دکوراسیون خانه شان را بهم بزند کنار نیامده اند!

 

روش های متعددی در سالیان اخیر جهت هماهنگ کردن تلویزیون با فضای خانه بکار رفته است.. از تلویزیون هایی که مانند قاب عکس روی دیوار قرار می گیرند تا تلویزیون هایی که به عنوان پنجره استفاده می شوند تا حتی تلویزیون هایی که به صورت خودکار خود را با دکوراسیون خانه هماهنگ می کنند. در هر صورت عده ای (شکم سیر ها) هیچ جور راضی نمی شوند زمانی که از تلویزیون استفاده نمی کنند، اثری از آن در خانه شان وجود داشته باشد.

 

تلویزیون تاشوی ال جی نیز مناسب حال این افراد است، تا هر موقع به آن نیاز داشتند، تلویزیون را از جعبه اش بیرون بکشند و برعکس هر زمان که نیاز نداشتند آن را به جعبه اش برگردانند.

 

 

تلویزیون تاشو ال جی چطور تا می شود؟!

 

در ادامه، فرایند رول شدن تلویزیون 65 اینچ اولد ال جی را با تصاویری نشان می دهیم...

در ابتدا همانطور که در تصویر مشخص است تلویزیون با اقتدار روی جعبه ی خود ایستاده است! با زدن دکمه ای روی ریموت کنترل، جادو اتفاق می افتد و تلویزیون شروع به رول شدن می کند...

اینکه تلویزیون واقعا در حال رول شدن است یا از چشم بندی چیزی استفاده می کند حتی از نزدیک هم مشخص نیست! ولی با توجه به اینکه تلویزیون هیچ راهی جز تا شدن برای اینکه داخل جعبه جا شود ندارد، می توان نتیجه گرفت که تلویزیون واقعا دارد به نوعی به دور خود می پیچد و ال جی ما را سرکار نگذاشته است.

تلویزیون به رول شدن ادامه می دهد تا جایی که به نصف اندازه اولیه خود می رسد.

در انتهای فرایند رول شدن همچنان می توان شمه ای از نمای اپلیکیشن ها - در اینجا گزارش وضعیت هوا - را مشاهده کرد.

تمام.. مار کبرای ما در جعبه اش به خواب رفت!

 

کلا فرایند رول شدن از یک تلویزیون 65 اینچی به جعبه ای به اندازه یک ساندبار 20 ثانیه به طول انجامید.

 

 

جمع بندی

 

با وجود اینکه تلویزیون تاشو ایده ی بسیار جالبی است ولی تلویزیون نشان داده شده در این نمایشگاه با جعبه ی قطور و زمخت خود یه مقدار تو ذوق می زند و قطعا نسخه ای که در اختیار عموم قرار خواهد گرفت از طراحی بسیار ظریف تری برخوردار خواهد بود.

 

در انتها خالی از لطف نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که با توجه به اینکه مفاهیمی چون تلویزیون کوانتوم دات، تلویزیون OLED، تلویزیون 4K و حتی تلویزیون هوشمند هنوز در اکثر نقاط دنیا از جمله ایران به خوبی جا نیفتاده است، بدون شک تلویزیون تاشو چیزی نیست که بخواهیم تا سالیان دراز نگران آن باشیم.

 

 

منبع: CNET

 

 

مطالب بیشتر

- تلویزیون سونی با لرزش صفحه تولید صدا می کند!

- تلویزیون سامسونگ با دکوراسیون خانه هماهنگ می شود!

- آشنایی با لوازم خانگی سری SIGNATURE ال جی

- راهنمای خرید تلویزیون در سال 2019