چطور صفحه تلویزیون را تمیز کنیم؟

211


برای تمیز کردن صفحه تلویزیون لازم نیست زیاد خودتون رو اذیت بکنید زیرا تنها یک پارچه یا دستمال نرم برای اینکار کفایت می کند!

 

صفحه تلویزیون های LCD امروزی نسبت به مدل های قدیمی تر CRT، آسیب پذیرتر بوده و به سادگی خراش می بیند پس نباید از مواد شوینده قوی نظیر شیشه شور ها برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید.

 

برای تمیز کردن و خاک روبی صفحه این تلویزیون ها تنها چیزی که نیاز دارید یک دستمال یا پارچه نرم و لطیف است - همان دستمال هایی که برای پاک کردن شیشه عینک یا لنز دوربین تان استفاده می کنید.

جهت پاک کردن کثیفی هایی که به راحتی به دستمال خشک پاک نمی شوند، دستمال تان را کمی مرطوب کنید (مرطوب و نه خیس!). اگر بازهم کثیفی ها مقاومت کردند می توانید مقدار بسیار کمی مایع ظرفشویی نیز روی آن بکار ببرید.

 

تا حد امکان سعی کنید هیچ وقت آب یا محلول شستشو را به صفحه تلویزیون اسپری نکنید زیرا ممکن است آب به منافذ و قطعات الکترونیکی آن نفوذ کرده و خرابی زیادی به بار آورد.

 

در مورد تلویزیون های پلاسما به دلیل اینکه از فیلتر ضد بازتاب روی سطح آن ها استفاده شده است باید از روش مشابه تمیز کردن تلویزیون های LCD استفاده کنید. تلویزیون های OLED نیز به همین روش تمیز می شوند.

لازم به گفتن نیست که موقع تمیز کردن صفحه تلویزیون بهتر است آن را خاموش کنید!

 

همچنین برای اینکه تلویزیون تان راحت تر نفس بکشد هر از چند گاهی منافذ هوای پشت آن را نیز خاک روبی کنید.

 

قابل ذکر است بسته هایی که به عنوان کیت "تمیز کننده" در مغازه ها به فروش می روند تنها از یک دستمال میکروفایبر ساده و یک اسپری تمیز کننده که بیشتر آن آب است، تشکیل شده اند و ارزش چندانی برای خرید ندارند. دستمال های میکروفایبر را می توانید در اکثر فروشگاه ها به راحتی پیدا کنید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- فروشندگان تلویزیون چگونه شما را فریب می دهند؟

- تلویزیون با سطح ضد بازتاب چه کاربردهایی دارد؟

- راهنمای خرید تلویزیون

- این تنظیمات تلویزیون را غیر فعال کنید!