5 اشتباه رایج موقع خرید یخچال فریزر!

396


قصد خرید یخچال فریزر را دارید؟

 

سعی کنید موقع خرید خود دچار این اشتباهات نشوید...

 

 

1. عدم توجه به نوع یخچال فریزر

 

اولین و مهمترین انتخاب موقع خرید یخچال فریزر، انتخاب نوع یخچال فریزر است.

 

مدل های متعددی چون انواع فریزر بالا، فریزر پایین، ساید بای ساید، دوقلو، در فرانسوی و ... در دسترس است که باید بر اساس شرایط و نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

 

 

فریزر بالا

 

بدون شک مقرون به صرفه ترین گزینه از میان تمام انواع یخچال فریزر که برای افرادی که فضای محدودی در آشپزخانه خود دارند و براساس بودجه شان دنبال اقتصادی ترین مدل ممکن می گردند، بهترین گزینه است.

 

مدل های فریزر بالا ظرفیت بسیار کمی در بخش فریزر ارائه می دهند به همین دلیل برای کسانی که نیاز به فریزر بزرگی دارند به هیچ وجه مناسب نیستند.

 

 

فریزر پایین

 

انواع فریزر پایین به عنوان مدل های میانه تلقی می شوند - نه خیلی گران و نه خیلی ارزان!

 

این مدل ها در عین مقرون به صرفه بودن برای کسانی که نیاز به فریزر بزرگی دارند بسیار مناسب هستند.

 

همچنین قابلیت های پیشرفته ای چون یخ ساز، ضد برفک و ... را می توانید در اکثر مدل های فریزر پایین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: مقایسه یخچال های فریزر پایین و فریزر بالا

 

 

ساید بای ساید

 

یخچال فریزر های ساید بای ساید را که دیگر همه می شناسند.. یخچال فریزر در کنار هم و به هم چسپیده اند!

 

مدل های ساید بای ساید از ظرفیت قابل قبولی در دو بخش یخچال فریزر بهرمند هستند، امکانات پیشرفته ای ارائه می دهند، طراحی زیبایی دارند و تقریبا در تمامی آشپزخانه های امروزی به خوبی جا می شوند.

 

قیمت بالا، فضای نه چندان زیاد فریزر و عدم انعطاف زیاد هنگام چیدن مواد غذایی ممکن است عده ای را از خرید یخچال فریزر های ساید بای ساید منصرف کند.

 

 

دوقلو

 

همانند مدل های ساید بای ساید با این تفاوت که دو بخش یخچال فریزر از یکدیگر جدا هستند.

 

مدل های دوقلو فضای بسیار زیادی هم در بخش یخچال و هم در بخش فریزر ارائه می دهند ولی با اندازه بزرگ شان مناسب آشپزخانه های کوچک نیستند.

بیشتر بخوانید: مقایسه ساید بای ساید با دوقلو

 

 

در فرانسوی

 

احتمالا پیشرفته ترین، مدرن ترین و البته گران ترین مدل های یخچال فریزری که می توانید پیدا کنید!

 

مدل در فرانسوی همانند ساید بای ساید است با این تفاوت که بخش فریزر آن در پایین یخچال قرار گرفته است. مدل های در فرانسوی از ظرفیت بیشتری هم در بخش یخچال و هم در بخش فریزر نسبت به انواع ساید بای ساید بهرمند هستند.

بیشتر بخوانید: مقایسه ساید بای ساید و در فرانسوی

 

 

2. عدم در نظر گرفتن فضای آشپزخانه

 

خیلی ها بدون در نظر گرفتن فضای آشپزخانه خود نسبت به خرید یخچال فریزر اقدام می کنند تا در نهایت بفهمند که یخچال فریزری که انتخاب کرده اند اصلا در آشپزخانه شان جا نمی شود!

 

برای مشخص کردن فضای در دسترس خود متر را برداشته و اندازه هایی چون پهنا، عمق و ارتفاع فضایی که می خواهید یخچال فریزر را در آن قرار دهید اندازه بگیرید.. این کار انتخاب را خیلی برایتان راحت تر می کند.

 

اگر یخچال فریزر را برای جهیزیه خود تهیه می کنید و از فضای آشپزخانه خود مطمئن نیستید، واضح است که بهتر است گزینه های کوچک تر را به بزرگ تر ترجیح دهید.

 

 

3. عدم توجه به ظرفیت یخچال فریزر

 

راحت است بگوییم ظرفیت یخچال فریزر هرچه بیشتر بهتر ولی عقل سلیم می گوید که ظرفیت یخچال فریزر را براساس نیاز خود و خانواده تان انتخاب کنید.

 

یک یخچال فریزر با ظرفیت کم نمی تواند جوابگوی نیازهای شما و خانواده تان باشد و برعکس یک یخچال فریزر با ظرفیت زیاد فقط هزینه اضافی به گردنتان می اندازد.

4. عدم توجه به طراحی یخچال فریزر

 

طراحی یخچال فریزر نیز می تواند به اندازه دیگر مشخصات آن مهم باشد - برای عده ای البته!

 

هنگام خرید یخچال فریزر به طراحی آن و هماهنگی اش با دکوراسیون خانه خود دقت داشته باشید تا یخچال فریزر دکوراسیون خانه و آشپزخانه شما را بهم نریزد.

 

اگر آشپزخانه شما از تم خاصی تبعیت نمی کند و به اصطلاح "خنثی است" لازم نیست وسواس زیادی روی این موضوع به خرج دهید زیرا در هر صورت یخچال فریزر آشپزخانه شما را زیباتر می کند.

5. عدم توجه به قابلیت های یخچال فریزر

 

با وجود اینکه توصیه می شود زیاد درگیر امکانات غیر ضروری و قابلیت های دهن پر کن یخچال فریزر نشوید ولی اندکی توجه به جزئیات ریز آن نیز بدک نیست!

 

برخی قابلیت های کاربردی یخچال فریزر همچون موتور دیجیتال، یخ ساز و آبسردکن، سیستم ضد برفک، قفسه های قابل تنظیم و اینجور چیزا می توانند بسیار به کارتان آمده و کار با یخچال فریزر را حد زیادی لذت بخش تر کنند.

 

بیشتر بخوانید: 5 ویژگی یخچال فریزر که ارزش پول خرج کردن را دارند

 

برعکس برخی مدل های یخچال فریزر قابلیت های در ظاهر مفیدی را با هزینه های گذاف به شما ارائه می دهند که ممکن است هیچ وقت نیازی به آن ها پیدا نکنید. در این موارد بهتر است دل را به دریا نزده و برای امکاناتی که نیازی به آن ها ندارید هزینه نکنید.

 

بیشتر بخوانید: 10 ویژگی جالب ولی غیر ضروری یخچال فریزر های امروزی

 

 

منبع: CNET

 

 

یخچال فریزر را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت یخچال فریزر بهرمند شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- رتبه مصرف انرژی یخچال فریزر چقدر باید باشد؟

- 10 روش کاهش مصرف یخچال فریزر

- چرا نگه داشتن یخچال دوم اشتباه است؟