چطور در ماشین لباسشویی کفش بشوییم؟

326


اکثر مدل های کفش همانند دیگر انواع البسه کاملا قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند - فقط کافی است نکاتی را موقع انجام اینکار مد نظر داشته باشید تا از صدمه رساندن به کفش های خود جلوگیری کنید.

 

در این مقاله روش و نکاتی که موقع شستن کفش ها در ماشین لباسشویی باید رعایت کنید را شرح خواهیم داد.

هر مدل کفشی قابل شستشو در ماشین لباسشویی نیست!

 

هر نوع کفشی قابل شستشو در ماشین لباسشویی نیست.. بهتر است ریسک قرار دادن کفش های چرمی یا انواع کفش کتونی خود را در ماشین لباسشویی نکنید.عموما کفش های اسنیکر یا کفش هایی که جنس چرم آن ها اصل نیست با محیط خشن ماشین لباسشویی راحت تر کنار می آیند.

 

 

بهتر است لکه های سخت را پیش از قرار دادن در ماشین لباسشویی تمیز کنید

 

بهتر است لکه های سختی که ممکن است ماشین لباسشویی روز سختی با آن ها داشته باشد را پیش از قرار دادن در دستگاه با یک دستمال خیس یا اسفنجی چیزی تمیز کنید.

 

 

چند عدد حوله داخل ماشین لباسشویی قرار دهید

 

بهتر است چند عدد حوله نرم را به همراه کفش های تان داخل ماشین لباسشویی بیندازید تا تاثیر ضربه های ناشی از چرخش ماشین لباسشویی به آن ها را کاهش دهند.

برنامه درست را انتخاب کنید

 

برای اینکه شستشو به خوبی صورت گرفته و کفش های تان کمترین آسیب را ببینند توصیه می شود درجه حرارت را روی حالت ولرم تنظیم و از برنامه شستشوی ظریف استفاده کنید. همچنین بهتر است حالت آبکشی اضافه را نیز فعال کنید تا باقی مانده ماده شوینده کاملا از بین برود.

 

برخی مدل ها برنامه ای با عنوان شستشوی ورزشی نیز به شما ارائه می دهند که برای شستشوی البسه و کفش های ورزشی بسیار مناسب می باشد.

 

 

اجازه دهید کفش های تان خودشان خشک شوند

 

در انتها کفش ها را از ماشین لباسشویی بیرون آورده و داخل شان را با روزنامه پر کنید. روزنامه رطوبت کفش را به خود جذب کرده و به خشک شدن سریع تر کفش ها کمک می کند.

 

خشک شدن کفش ممکن است زمان زیادی ببرد پس صبور باشید و تا حد امکان از دستگاه خشک کن استفاده نکنید.

 

 

 

منبع: CNET

 

 

مطالب بیشتر

غیر از لباس چه چیزی می توان در ماشین لباسشویی شست؟

با برنامه های ماشین لباسشویی آشنا شوید

7 روش کاهش مصرف ماشین لباسشویی

ترفند های شستن لباس در ماشین لباسشویی