مایع لباسشویی بهتره یا پودر لباسشویی؟

523


مایع و پودر لباسشویی هر دو جهت شستشوی البسه در ماشین لباسشویی مناسب می باشند - شوینده های مایع لکه های چربی را به خوبی از بین می برند و شوینده های پودری با گل و لای به خوبی کنار می آیند.

 

با این وجود توصیه می شود برای شستن لباس های خود در ماشین لباسشویی همواره از مایع لباسشویی استفاده کنید.

 

در این مقاله به برخی از دلایل انجام این کار اشاره می کنیم...

1. پودر به راحتی در آب سرد حل نمی شود

 

اولا توجه به این نکته لازم است که اگر بخواهید از برنامه ای استفاده کنید که نیاز به شستشو با آب سرد دارد، استفاده از پودر لباسشویی گزینه چندان مناسبی برای انجام این کار نیست. پودر های لباسشویی عموما به راحتی در آب سرد حل نمی شوند و پس از پایان شستشو اثرات آن ها روی لباس باقی می ماند.

 

این در حالی است که مایع لباسشویی در هر شرایطی چه آب سرد، ولرم و گرم به خوبی حل شده و باقی مانده ای از خود جا نمی گذارد.

 

 

2. از بین بردن باقی مانده پودر لباسشویی نیاز به آبکشی اضافه دارد

 

استفاده از پودر لباسشویی جهت شستشو در آب سرد به احتمال زیاد اثراتی از پودر لباسشویی روی لباس های شما جا می گذارد. از بین بردن این باقی مانده ها نیاز به انجام یک دوره آبکشی اضافه است که این موضوع صدمه بیشتر به البسه و استهلاک اضافی ماشین لباسشویی شما را به همراه دارد.

 

 

3. رسوبات پودر می تواند منافذ ماشین لباسشویی را مسدود کند

 

باقی ماندن شوینده های حل نشده و رسوبات پودر در ماشین لباسشویی می تواند به مرور زمان منافذ آن را مسدود کرده و عملکرد سیستم تخلیه دستگاه را مختل کند.

 

طوری که پس از مدتی تخلیه ماشین لباسشویی به کلی از کار افتاده و برای از بین بردن رسوبات مجبور شوید دست به دامان تعمیر کاران شوید.

 

 

با توجه به دلایل گفته شده واضح است که هنگام استفاده از ماشین لباسشویی بهتر است شوینده های مایع را نسبت به انواع پودری ترجیح دهیم.

 

 

 

منبع: CNET

 

 

 

مطالب بیشتر

- غیر از لباس چه چیزی را می توان در ماشین لباسشویی شست؟

- آشنایی با برنامه های ماشین لباسشویی

- ترفند های شستن لباس در ماشین لباسشویی

- 7 روش کاهش مصرف ماشین لباسشویی