15 چیزی که نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند!

253


از جوراب بچه گرفته تا پلیور و ژاکت!

 

لیست 15 چیزی که نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند...

 

 

1. کت و شلوار

اکثر کت و شلوار ها از پارچه هایی با کیفیت بالا تشکیل شده اند که ممکن است در محیط خشن ماشین لباسشویی - حتی با شستشوی ظریف - آب رفته و پاره شوند. کت و شلوار خود را به دست خشک شویی بسپارید.

 

 

2. لباس های تزئین شده

تزئینات و ریزه کاری های لباس های پر زرق و برق به احتمال زیاد در ماشین لباسشویی آسیب دیده و کنده می شوند. شستشو با دست بهترین راه برای نگهداری لباس های پر زرق و برق شماست.

3. لباس های زیپ دار و دکمه دار

نگران نباشید همچنان می توانید لباس های جین و لباس های زیپ دار و دکمه دار خود را در ماشین لباسشویی شستشو دهید - به شرطی که یک سری نکات را مد نظر داشته باشید!

 

زیپ تمام لباس های زیپ دار را تا انتها بالا بکشید تا نه به لباس های ظریف تان گیر کند و نه سطح داخل ماشین لباسشویی  را خراش دهد. همچنین تمام دکمه ها را نیز باز کنید - اگر نکنید، ممکن است سوراخ دکمه ها پاره شده و دکمه ها آسیب ببینند.

 

 

4. لباس های شنا

 

بهتر است لباس های شنای خود را به جای ماشین لباسشویی با دست بشویید زیرا این لباس ها خاصیت ارتجاعی خود را در اثر حرارت زیاد ماشین لباسشویی از دست می دهند.

 

 

5. جوراب بچه ها

شاید تعجب کنید ولی لباس های کوچکی چون جوراب و لباس کودکان و حتی برخی لیف های حمام ممکن است در منافذ و لوله های ماشین لباسشویی گیر کرده و هیچگاه پیدا نشوند.

 

بهتر است لباس های کوچک نظیر جوراب بچه ها را پیش از قرار دادن در ماشین لباسشویی داخل کیسه مخصوصی قرار دهید یا به روش سنتی عمل کرده و آن ها را با دست بشویید.

 

6. شوینده ی بیش از حد

خیلی ها فکر می کنند اضافه کردن شوینده ی بیشتر مساوی است با لباس های تمیز تر! در حالی که این کار نه تنها در بهتر شسته شدن لباس های شما کمکی نخواهد کرد بلکه می تواند موجب آسیب دیدن آن ها شود.

 

اگر بیش از مقدار نیاز ماده شوینده اضافه کنید به احتمال زیاد باقی مانده کف و ماده شوینده روی لباس های تان باقی خواهد ماند.

 

 

7. سوتین

 

شستن لباس های ظریفی چون سوتین در ماشین لباسشویی می تواند به سرعت آن ها را از فرم و شکل خود بیندازد. همچنین اگر سوتین شما موقع شستشو در ماشین لباسشویی باز شود، گیره ی آن می تواند به منافذ مخزن ماشین لباسشویی یا دیگر لباس های شما گیر کند.

 

 

8. زیر انداز و پتوی مسافرتی

اکثر افراد تصور می کنند که زیر انداز و پتوهای مسافرتی به خوبی قابل شستشو در ماشین لباسشویی باشند ولی اکثر زیر انداز ها در محیط ماشین لباسشویی ممکن است لطافت خود را از دست داده و حتی کوچک شوند.

 

 

9. کفش های اسنیکر چرمی

با وجود اینکه برخی کفش های اسنیکر را می توانید با خیال راحت در ماشین لباسشویی شستشو دهید ولی شستن کفش های ورزشی که از چرم در آن ها استفاده شده است، در ماشین لباسشویی به هیچ عنوان انتخاب هوشمندانه ای نیست.

 

مقاله مرتبط: چطور کفش اسنیکر را در ماشین لباسشویی بشوییم؟

 

 

10. لباس پوشیده شده با موی حیوانات

اگر لباس شما با درصد زیادی از موی حیوانات پوشیده شده است، همینجوری آن را داخل ماشین لباسشویی خود نیندازید!

 

موی حیوانات ممکن است به صورت یک توده در آمده و در اطراف مخزن ماشین لباسشویی گیر کنند، به دیگر لباس های شما بچسبند و حتی موجب گرفتگی لوله های دستگاه شوند. بنابراین بهتر است پیش از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی بوسیله یک رول رنگ زنی تا جای ممکن موی حیوانات را از آن جدا کنید.

 

 

11. آب اضافی!

اگر از یک ماشین لباسشویی درب بالا استفاده می کنید لازم نیست برای شستشوی بهتر بیش از مقدار مورد نیاز به آن آب اضافه کنید. اضافه کردن آب اضافی به ماشین لباسشویی شوینده را رقیق کرده و ممکن است موجب سر رفتن آب از بالای دستگاه شود.

 

 

12. ژاکت و پلیور

ژاکت و پلیور ساخته شده از موادی چون پشم، مخمل و ترمه چندان با شستشو در ماشین لباسشویی سازگار نیستند. الیاف ظریف این نوع لباس ها ممکن است در محیط خشن ماشین لباسشویی کدر شده و از اندازه اولیه خود کوچک تر شوند.

 

سعی کنید آن ها را داخل کیسه های مخصوص شستشوی لباس قرار دهید تا میزان اصطکاک آن ها را به حداقل برسانید.

 

 

13. توری ها

توری پارچه بسیار ضعیفی است و الگوهای شبکه ای آن نیز ریز و شکننده هستند، پس جای تعجب ندارد که توری ها در محیط ماشین لباسشویی دوام نمی آورند بهتر است توری ها را با دست شسته.و حتی هنگام شستن با دست نیز از سابیدن شدید آن ها خودداری کنید.

 

 

14. کراوات

کراوات ها را به دلیل پارچه ظریف و نوع دوخت شان بهتر است همواره با دست بشویید - اگر نیاز است که یک شستشوی جانانه شوند پس آن ها را به دست خشک شویی بسپارید.

 

 

 

15. بالشت فومی

بالشت های به اصطلاح "مموری فوم" که بیشتر برای استفاده های طبی بکار می روند را در ماشین لباسشویی نشویید - مگر اینکه بخواهید آن ها را مثل آجر سخت کرده یا اجزای آن را از یکدیگر جدا کنید. بالشت های مموری فوم را می توان به صورت نقطه ای تمیز کرد ولی قرار دادنشان در ماشین لباسشویی، یک نه بزرگ است!

 

 

 

منبع: Reviewed

 

 

مطالب بیشتر

8 چیزی که غیر از لباس می توان در ماشین لباسشویی شست

ترفند های شستن لباس در ماشین لباسشویی

دیگ الماسه چه کاربردی در ماشین لباسشویی دارد؟

آشنایی با برنامه های ماشین لباسشویی

مایع لباسشویی بهتر است یا پودر لباسشویی؟!