پیش از خرید اشتراک فیلیمو این نکات را بدانید

444


همانطور که میدانید فیلیمو یکی از متداول ترین سرویس های ایرانی تماشای فیلم و سریال به صورت آنلاین است که در چند سال اخیر به خوبی جای خود را میان مردم باز کرده است.

 

فیلیمو امکان دسترسی به آرشیو عظیمی از فیلم و سریال را به راحتی فراهم کرده و هزینه اینترنت شما را برای بسیاری از سرویس دهنده های اینترنتی، رایگان حساب می کند.

 

به هر حال فیلیمو در کنار این همه مزیت خود نقاط ضعفی هم دارد که بهتر است پیش از خرید اشتراک این سرویس با آن ها آشنا شوید...

. سانسور بی رویه!

 

فیلیمو اندکی بیش از حد سانسور شده است طوری که در بیشتر مواقع احساس می کنید شبکه های صدا و سیما را تماشا می کنید!

 

با وجود اینکه این حد از سانسور خیال شما را از بابت تماشای فیلم به همراه خانواده راحت می کند ولی ممکن است لذت تمام و کمال را از تماشای فیلم و سریال های خارجی نبرید.

 

بهتر بود فیلیمو تنظیماتی در اختیارمان قرار می داد تا درصد سانسور را خودمان تنظیم کنیم.

 

 

2. کیفیت تصویر

 

خب این مورد را نمی توان واقعا به عنوان یک نقطه ضعف عنوان کرد زیرا کیفیت تصویر اکثر فیلم های فیلیمو خوب و در حد HD است.

 

اما متاسفانه برخی فیلم های روز دنیا که حتی با کیفیت های بالاتر از HD عرضه شده اند را در فیلیمو تنها با کیفیت پایین - 480p - می توان مشاهده کرد.

 

مورد دیگری که اندکی آزار دهنده است اینست که فیلیمو سعی می کند کیفیت تصویر فیلم را متناسب با سرعت اینترنت شما تخمین بزند که این موضوع باعث می شود چند ثانیه ی اول فیلم را با کیفیت پایین تماشا کنید - مگر اینکه هربار کیفیت تصویر را خودتان به صورت دستی تنظیم کنید.

 

*قابل ذکر است که فیلیمو از کیفیت 4K پشتیبانی نمی کند (هرچند از یک سرویس تازه تاسیس انتظار زیادی است!)

 

 

3. عدم امکان تغییر دوبله به زبان اصلی

 

فیلم های خارجی فیلیمو در دو نسخه قابل دریافت اند: دوبله یا زبان اصلی (با زیرنویس)!

 

برخلاف انتظار اگر فیلمی دوبله شده باشد دیگر نمیتوان نسخه آن را به زبان اصلی تغییر داد که این موضوع برای کسانی که کلا با فیلم های دوبله حال نمی کنند بسیار نا امید کننده است.

 

بهتر بود فیلیمو تنظیماتی در اختیار ما قرار میداد تا نسخه دوبله یا زبان اصلی فیلم را خودمان انتخاب کنیم.

 

 

4. دانلود فیلم!

 

متاسفانه پس از دانلود فیلم از فیلیمو تنها می توان آن را در دستگاهی که اپلیکیشن مخصوص فیلیمو در آن نصب شده است تماشا کرد - این یعنی نمی توانید فیلم را با لپ تاپ یا گوشی خود دانلود کرده و با استفاده از فلش آن را در تلویزیون خود تماشا کنید.

 

البته بابت این موضوع نمی توان زیاد از فیلیمو خورده گرفت زیرا این شرکت برای حفظ قانون کپی رایت این قانون را وضع کرده است.

 

 

نتیجه

 

هرچند چنین محدودیت هایی ممکن است به ذوغ برخی افراد خورده باشد ولی پس از تقریبا یک ماه استفاده از این سرویس به جرات می توانم بگویم که قطعا از خرید اشتراک فیلیمو راضی خواهید شد. فیلیمو سرویس واقعا با ارزشی است و اگر نگوییم در سطح ولی قطعا هم رده ی سرویس هایی چون Netflix قرار می گیرد. وجود سرویس هایی چون فیلیمو، آیونت، آپارات و غیره خرید تلویزیون هوشمند را به خوبی توجیح می کند.

 

 

 

مطالب بیشتر

- بهترین سرویس های ایرانی تلویزیون هوشمند

- 10 فیلم که ارزش دیدن با کیفیت 4K HDR را دارند

- آیا تلویزیون هوشمند ارزش خرید دارد؟