عیب یابی هوشمند (Smart Diagnosis) چیست؟

201


نگرانی از خراب شدن لوازم خانگی و رفع ایرادات آن ها همواره یکی از معضلات خانوار های امروزی شمرده شده است.

 

خراب شدن قطعات دستگاه ها، گیر کردن اجسام لای منافذ و لوله ها، رسوب زدایی و ... از مشکلات معمولی است که برای این دستگاه ها بوجود آمده و اگر به آن ها رسیدگی نشود می توانند مانع عملکرد درست دستگاه شما شده و در نهایت هزینه های زیادی برای شما بوجود آورند.

 

خوشبختانه چند سالی است لوازم خانگی به قابلیتی مجهز شده اند با عنوان عیب یابی هوشمند که کار تشخیص و رفع ایرادات این وسایل بیش از پیش بسیار راحت تر کرده است.

 

در این مقاله اندکی راجب عیب یابی هوشمند و کاربردهای آن صحبت می کنیم. با ما همراه باشید...

 

 

عیب یابی هوشند (Smart Diagnosis) چیست؟

 

عیب یابی هوشمند سیستمی است که روی اکثر لوازم خانگی امروزی تعبیه شده است. این سیستم به صورت خودکار عیب دستگاه شما را تشخیص داده و از طریق گوشی همراه، شما را از آن با خبر می کند.

برخی مدل ها که قابلیت اتصال به اینترنت نیز دارند حتی پا را از این فراتر گذاشته و به صورت خودکار با شرکت خدمات دهنده شما ارتباط برقرار کرده و اطلاعات لازم را در مورد عیب دستگاه شما در اختیار آن ها قرار می دهند.

 

سپس شرکت خدمات دهنده یا راه حل مشکل را به صورت تلفنی به شما اطلاع می دهد و یا در صورتی که مشکل نیاز به تعویض قطعه ای چیزی داشته باشد، کارشناسان خود را به محل اعزام می کند.

 

با این قابلیت کارشناس مربوطه پیش از رسیدن به محل، کاملا به مشکل دستگاه شما واقف است و می تواند تمام لوازم و قطعات مورد نیاز را با خود داشته باشد.

خوشبختانه امروزه اکثر برندهای لوازم خانگی، محصولات خود را با قابلیت عیب یابی هوشمند عرضه می کنند.. به عنوان مثال سامسونگ نام این سرویس را Smart Check و ال جی نام آن را Smart Diagnosis انتخاب کرده است.

 

با عیب یابی هوشمند می توانیم کمتر نگران خراب شدن لوازم خانگی خود بوده و بیشتر به استفاده مفید از آن ها بپردازیم.

 

 

لوازم خانگی را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید لوازم خانگی را دارید پیشنهاد میکنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت لوازم خانگی بهرمند شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- مزایا و معایب شستشوی سریع در ماشین لباسشویی

- 10 روش کاهش مصرف ماشین ظرفشویی

- 5 اشتباه رایج موقع خرید یخچال فریزر

- راهنمای خرید ماشین لباسشویی