چرا دانشمندان اعتقاد دارند به جای شستشوی دستی ظروف باید از ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

336


آیا میدانستید اسفنج ظرفشویی می تواند ۲۰۰،۰۰۰ بار کثیف تر از دستشویی فرنگی شما باشد؟!

 

اگر این کافی نیست، باید بدانید که هر ساله چیزی معادل ۶،۰۰۰ گالن آب موقع شستشوی ظروف به صورت دستی هدر می رود و همچنین دمای ایده آل برای حاصل شدن بهترین نتیجه شستشو حدود ۶۰ درجه سانتی گراد می باشد که دمایی فراتر از تحمل اکثر ماست.

 

همه این موارد را گفتیم که به یک نتیجه برسیم: لطفا باورهای غلط خود در رابطه با ماشین ظرفشویی را کنار گذاشته و به جای شستن ظرف ها با دست، آن ها را به دست ماشین ظرفشویی خود بسپارید.

شاید باور نکنید ولی هستند کسانی که در خانه خود ماشین ظرفشویی دارند ولی همچنان با دست و در سینک ظرفشویی، کار شستن ظروف را انجام می دهند. این همانند کسی است که در خانه خود جارو برقی داشته باشد ولی همچنان با جارو و خاک انداز خانه خود را تمیز کند.

 

ماشین های ظرفشویی امروزی برخلاف گذشته بسیار بهینه و پیشرفته تر شده اند و در صورتی که از آن ها درست استفاده شود می توانند کیفیت شستشوی بسیار بالاتری را نسبت به شستشوی دستی ارائه دهند.

 

همچنین همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد اگر اسفنج ظرفشویی خود را به صورت منظم تمیز و تعویض نکنید این اسنفج می تواند بسیار بیشتر از یک دستشویی فرنگی میکروب جذب خود کند و این یعنی امکان ابتلا به انواع امراض و بیماری ها! این در حالی است که حرارت زیاد آب و محیط سخت داخل ماشین ظرفشویی عملا جا برای رشد و پرورش هر نوع باکتری ای را غیر ممکن کرده و بهداشتی ترین شستشوی ممکن را برای ظرف های شما به ارمغان می آورد.

 

گذشت زمان هایی که پس از باز کردن درب ماشین ظرفشویی همچنان لکه های فراوانی را روی ظروف خود مشاهده می کردید.

 

امروزه ماشین های ظرفشویی بسیار قدرتمندتر از قبل شده اند و با بکارگیری روش های مختلف شستشوی ظروف می توانند شستشوی بسیار با کیفیتی را به شما ارائه دهند. همچنین با بهینه تر شدن عملکرد این دستگاه ها، تا حد زیادی از حدر رفتن آب جلوگیری می شود.

 

اگر به خاطر چنین دلایلی از استفاده یا خرید یک ماشین ظرفشویی امتناع می کردید بهتر است شک تردید و خود را کنار گذاشته و با تکنولوژی همراه شوید.

 

 

خرید ماشین ظرفشویی...

 

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت ماشین ظرفشویی بهرمند شوید.

 

 

مهمترین نکات استفاده از ماشین ظرفشویی

 

- لازم نیست پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی آن ها را آبکشی کنید. این کار فقط به حدر رفت بیشتر آب می انجامد.

 

- پیش از روشن کردن ماشین ظرفشویی اجازه دهید تا کاملا پر شود.

 

- بهترین دما برای شستن ظروف مقدار ۶۰ درجه سانتی گراد است. سعی کنید تنظیمات ماشین ظرفشویی خود را نزدیک به این دما تنظیم کنید.

 

- از پر کردن بیش از حد ماشین ظرفشویی بپرهیزید. مطمئن شوید فضای کافی بین بشقاب ها وجود دارد و آن ها را به طرف داخل قرار دهید.

 

 

اطلاعات بیشتر

- نحوه چینش ظروف در ماشین ظرفشویی

- 10 روش کاهش مصرف ماشین ظرفشویی

- چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟

- آشنایی با 6 برنامه پرکاربرد ماشین ظرفشویی