بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون

142


وقتی صحبت از دکوراسیون خانه می شود، قطعا مکان قرار دادن تلویزیون یکی از مهم ترین تصمیماتی است که باید توسط طراح دکوراسیون گرفته شود.

 

تعیین مکان تلویزیون در اکثر اوقات بسیار ساده و سرراست است ولی هست زمان هایی که دکوراسیون خانه شما سبک  خاصی را دنبال می کند و تصمیم برای مکان قرار دادن تلویزیون می تواند اندکی پیچیده شود.

 

 در این مقاله به چند نکته کاربردی جهت تعیین بهترین مکان قرار دادن تلویزیون اشاره می کنیم...

پریز برق

 

لازم به گفتن نیست که اول از همه مطمئن شوید که یک پریز برق در نزدیکی مکانی که می خواهید تلویزیون را در آن قرار دهید، وجود داشته باشد.

 

مطمئن شوید که این پریز برق علاوه بر تلویزیون، قدرت کافی برای تامین برق مورد نیاز دستگاه های دیگری چون بلوری پلیر، کنسول بازی، سیستم های صوتی و ... را تولید می کند.

 

 

فاصله

 

از نظر ارتفاع بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در حالتی است که مرکز آن با چشمان شما در یک سطح باشد. اینطوری موقع نشستن جلوی تلویزیون مجبور نیستید مدام سر خود را بالا و پایین برده و پس از مدتی دچار گردن درد شوید.

 

عموما بهتر است تلویزیون را در فاصله ۱۲۰ سانتی متری از سطح زمین قرار دهید. سپس برای بدست آوردن فاصله نشستن ایده آل خود از تلویزیون، اندازه قطر آن را در عدد ۳ ضرب کرده تا این فاصله ایده آل به طور تقریبی بدست آید.

 

مقاله تکمیلی: انتخاب سایز و بهترین فاصله نشستن از تلویزیون

کانون توجه

 

آیا می خواهید تلویزیون را در مکانی قرار دهید که در "کانون توجه" خانه شما قرار گیرد؟ همانند مکانی که یک سخنران روی آن سخنرانی می کند یا تختی که یک پادشاه روی آن می نشیند؟

 

در این صورت باید مبلمان خود را به محور تلویزیون خود چیده و مطمئن شوید که شیء یا وسیله ی دیگری در اطراف تلویزیون برای گرفتن توجه با آن رقابت نمی کند.

 

اگر هم اکنون نیز در خانه خود کانون توجه دیگری دارید - همانند یک شومینه یا پنجره ای که به منظره ای زیبا ختم می شود - پس بهتر است تلویزیون را در دیوار مجاور این کانون توجه قرار دهید تا بتوانید با راحتی بیشتری آن را تماشا کنید.

پ.ن. مطمئن شوید که تلویزیون تان نور زیادی از پنجره ی مجاور یا روبروی خود دریافت نمی کند وگرنه ممکن است مجبور شوید تصاویر را با کیفیت و کنتراست پایین تری در تلویزیون خود تماشا کنید.

 

 

تلویزیون را مخفی کنید!

 

 

اگر از جمله افرادی هستید که نمی خواهند تلویزیون شان در کانون توجه خانه قرار گیرد پس پیشنهاد می کنیم آن را داخل یک بوفه یا کمدی که درب آن به راحتی باز و بسته می شود قرار داده و به فراخور نیاز از آن استفاده کنید.

هماهنگی با فضای خانه

 

یکی از خلاقانه ترین روش ها جهت یکی کردن تلویزیون با دکوراسیون خانه، هماهنگ سازی آن با تم و فضای خانه است.

 

برای اینکار می توانید تلویزیون را روی یک قفسه کتاب قرار داده و دور و بر آن را با انواع کتاب و اشیای تزئینی پر کنید یا اینکه تلویزیون را در کنار دیگر قاب عکس ها به عنوان یک گالری عکس دیواری قرار دهید.

 

ایده استفاده از تلویزیون به عنوان قاب عکس امروزه به حدی متداول است که شرکت های مختلف نمونه های خاصی از تلویزیون خود را صرفا برای استفاده به عنوان قاب عکس در نظر گرفته اند. یکی از معروف ترین این تلویزیون ها، تلویزیون قاب عکس سامسونگ با عنوان The Frame است که در تصویر زیر می توانید آن را مشاهده کنید.

خم و باز کردن

 

شاید پیاده سازی این روش کمی دشوار به نظر برسد ولی قطعا غیر ممکن نیست!

 

اگر می خواهید تلویزیون را در مکان کوچکی چون آشپزخانه یا اتاقی که فضای زیادی در آن نیست استفاده کنید، می توانید تلویزیون را زیر یکی از کمد ها یا کابینت های آشپزخانه خود نصب کرده و هر زمان که نیاز داشتید آن را با خم کردن بیرون بیاورید.

 

 

قرار دادن تلویزیون بالای شومینه: درست است یا خیر؟!

 

برخی از طراحان داخلی اعتقاد دارند قرار دادن تلویزیون بالای شومینه کار اشتباهی است - زیرا در این صورت نه تنها ارتفاع قرار دادن تلویزیون بسیار زیاد می شود بلکه صفحه تاریک و زمخت تلویزیون می تواند جلوه ی زیبای شومینه را از بین ببرد.

 

به هر حال امروزه قرار دادن تلویزیون بالای شومینه بسیار متداول شده است و اکثریت مردم از ایده اینکار خوششان می آید.

 

اگر تصمیم دارید تلویزیون را بالای شومینه قرار دهید، حتما به جای استفاده از پایه، آن را روی دیوار نصب کنید.