9 نشانه قطعی خرید یک یخچال فریزر جدید

143


قطعا یخچال فریزر وسیله ای نیست که بخواهیم سال به سال آن را دور انداخته و با یک مدل جدیدتر عوض کنیم. اکثر یخچال فریزرها بیش از ۱۰ الی‌ ۲۰ سال و حتی بیشتر عمر می کنند و نه تنها شما بلکه نوه و نتیجه های تان نیز ممکن است چشم شان به جمال این یخچال فریزر روشن شود.

 

به هر حال این دلیل نمی شود که بخواهیم از یک یخچال فریزر تا آخرین دقیقه ی عمرش استفاده کنیم. یخچال فریزرهای قدیمی عموما هزینه نگهداری و تعمیرات زیادی دارند و اگر این شرایط ادامه پیدا عملا هزینه خرید یک یخچال فریزر کاملا نو را از کف تان می برند. بنابراین لازم است در این مواقع هوشمندانه عمل کرده و یخچال فریزر قدیمی خود را با یک مدل جدیدتر نو کنیم.

 

در این مقاله به ۸ مورد از نشانه هایی که خرید یک یخچال فریزر جدید را توجیح می کنند، می پردازیم...

١. تبخیر بیش از حد

 

اگر اینطور به نظر می رسد که یخچال فریزتان وسط هوای گرم دارد عرق می کند، این موضوع نشان دهنده ی ایرادی در سیستم خنک کنندگی آن است.

 

با وجود اینکه قرار نیست با دیدن چنین نشانه ای بلافاصله نسبت به تعویض یخچال فریزر خود اقدام کنید ولی اگر این شرایط ادامه دار باشد می تواند به مواد غذایی داخل یخچال آسیب بزند. برای حل این مشکل می توانید ابتدا لاستیک عایق دور درب های یخچال فریزر را بررسی کرده تا ببینید قطرات آب یا نشانه ای از کپک زدگی روی آن وجود دارد یا خیر. در صورت وجود ایراد در عایق، می توانید نسبت به تعویض آن اقدام کرده یا از یک تعمیر کار کمک بگیرید.

 

اگر نشانه های تبخیر در داخل یخچال فریزر قابل رویت باشد، این موضوع نشان می دهد که تنظیمات دمای دستگاه تان به خوبی کار نمی کند. در هر حال اگر بعد از حل این مشکلات نیز به چنین نشانه هایی برخورد کردید، به احتمال زیاد زمان تعویض یخچال فریزرتان فرا رسیده است.

 

 

٢. داغ شدن زیاد موتور

 

عموما حس کردن اندکی گرما زمانی که دستتان را به پشت فضای یخچال فریزر می چسبانید کاملا طبیعی است. ولی اگر  گرما بیش از حد معمول باشد، این موضوع نشان می دهد که چیزی در یخچال فریزر شما درست کار نمی کند.

 

در این مواقع بهترین گزینه ابتدا چک کردن یخچال فریزر توسط یک تعمیر کار و سپس تعویض لوله های پشت دستگاه است.

 

ولی در صورتی که یخچال فریزر شما عمر خود را کرده و نشانه های دیگری از عیب و ایراد را از خود بروز می دهد، بهتر است به جای هزینه کردن بیشتر برای آن به فکر خرید یک یخچال فریزر جدید باشید.

 

 

٣. مواد غذایی تان مدام فاسد می شوند

 

یکی دیگر از نشانه های بی چون و چرای خراب شدن یخچال فریزر زمانی است که متوجه می شوید مواد غذایی تان بسیار زودتر از زمان معمول فاسد می شوند.

 

چنین یخچال فریزری نمی تواند به سرعت فضای داخل خود را خنک کند و برای حفظ دمای مطلوب باید انرژی بیش از اندازه ای مصرف می کند. این موضوع می تواند هم هزینه های اضافی روی قبض خانه را به گردنتان بیندازد و هم موجب خراب شدن زودرس مواد غذایی تان شود.

٤. برفک بیش از حد در فریزر

 

همه ما می دانیم که برفک زدن فریزر امری کاملا طبیعی است.. ولی تا زمانی که این برفک از حد معمول بیشتر نشود. اگر حتی بعد از برفک زدایی نیز هربار که درب فریزر را باز می کنید با توده عظیم یخ مواجه می شوید این موضوع یکی از اصلی ترین نشانه هایی است که به یک یخچال فریزر جدید نیاز دارید.

 

 

٥. یخچال فریزرتان بیش از ١٠ سال سن دارد

 

همانطور که گفته شد اکثر یخچال فریزر ها چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ سال عمر می کنند و هرچه سن آن ها بالاتر رود، هزینه نگهداری و تعمیرات آن ها نیز بیشتر می شود.

 

اگر شما نیز یک یخچال فریزر ۱۰ ساله یا بیشتر دارید و هر از چند گاهی بابت تعمیرات آن هزینه هنگفتی می پردازید، بهتر است خودتان را برای خرید یک یخچال فریزر جدید آماده کنید.

 

شاید در ابتدا به نظر برسد که با خرید یک یخچال فریزر جدید دارید پول تان را دور میریزید ولی با در نظر گرفتن مصرف بهینه تر یخچال فریزر های امروزی و عدم نیاز به پرداخت هزینه های تعمیرات، بلافاصله متوجه می شوید که خریدتان بسیار هوشمندانه بوده است.

٦. یخچال فریزرتان در مصرف انرژی بهینه نیست

 

اگر چند وقتی است قبض برق تان بیش از حد معمول میاید در حالی که همان میزان برق را مصرف می کنید، این موضوع نشان دهنده وجود یک یا چند وسیله برقی معیوب در خانه شماست.

 

یخچال فریزرهای امروزی نسبت به مدل های قدیمی بسیار بهینه تر شده اند، یعنی با مصرف انرژی کمتر بازدهی بیشتری را ارائه می دهند. این موضوع نه تنها برای جیب شما بلکه برای محیط زیست نیز خالی از لطف نخواهد بود.

 

مقاله تکمیلی: ١٠ روش کاهش مصرف یخچال فریزر

 

 

٧. به یک پیشنهاد خوب برای خرید یخچال فریزر برخورد کرده اید

 

اگر یخچال فریزرتان بیش از ١٠ سال عمر کرده و موقعیت خرید یک یخچال فریزر جدید با قیمت مناسب را دارید، پیشنهاد می کنیم حتما خرید آن را در نظر داشته باشید.

 

به جای اینکه منتظر بمانید تا یخچال فریزر قدیمی تان به یک باره خراب شود و محتاج لطف و انسانیت یک فروشنده لوازم خانگی شوید، از یک پیشنهاد خوب نهایت استفاده را برده و یخچال فریزرتان را نو کنید. پیشنهاد های شگفت انگیز و فروش های فوق العاده سایت های اینترنتی یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن موقعیت های خرید خوب است.

 

 

٨. صدای یخچال فریزر شما را آزار می دهد

 

با وجود اینکه شنیدن اندکی صدا از وسایل برقی بزرگی چون یخچال فریزر کاملا طبیعی است ولی اگر این صدا از حالت طبیعی خود خارج شده و موجب آزار و اذیت شما شوند، این موضوع به طور قطع نشان دهنده ایرادی در یخچال فریزر شماست.

 

در این مواقع بهترین کار اینست که اجازه دهید یک تعمیر کار، یخچال فریزر شما را معاینه کند. ولی اگر حتی بعد از رفتن تعمیر کار نیز صدا ها به قوت خود باقی ماندند، پس بهتر است تا دیر نشده نسبت به تجدید یخچال فریزر خود اقدام کنید.

 

مقاله تکمیلی: صدای یخچال فریزر باید چقدر باشد؟

 

 

جمع بندی

 

در کل اگر بخواهیم این ٨ نکته گفته شده را در یک جمله خلاصه کنیم می توانیم بگوییم.. بهترین زمان برای خرید یک یخچال فریزر جدید زمانی است که هزینه ی نگهداری و تعمیرات آن بیش از حد معمول شده و یا زمانی که یخچال فریزر قدیمی تان در حال کشیدن آخرین نفس های خود است. در این مواقع بهتر است منتظر یک پیشنهاد خوب برای خرید یک یخچال فریزر جدید بمانید و هر زمان چنین فرصتی بدست تان آمد، سفت و سخت معامله را بچسبید.

 

 

یخچال فریزر را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت یخچال فریزر بهرمند شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- رتبه مصرف انرژی یخچال فریزر باید چقدر باشد؟

- نقاط ضعف و قوت یخچال فریزرهای بدون برفک

- موتور دیجیتال اینورتر خطی چه منافعی در یخچال فریزر دارد

- ٥ اشتباه رایج موقع خرید یخچال فریزر