مزایای استفاده از روشویی های چوبی

360


امروزه از مواد مختلفی برای ساخت روشویی ها استفاده می کنند.. سرامیک، سنگ، فلز، شیشه، مرمر، چوب، عقیق و غیره همه و همه از جمله مواد استفاده شده در ساخت روشویی ها هستند.

 

در این میان نام یکی از انواع بیش از بقیه خودنمایی می کند.. روشویی چوبی! چطور می توان از چوب برای ساخت روشویی استفاده کرد در حالی که چوب و رطوبت با یکدیگر انقدر کارد و پنیرند؟! درست است که چوب برای ساخت انواع مبلمان، دکوراسیون و روکش کف خانه خیلی خوب جواب می دهد ولی وقتی موقع استفاده در کنار آب می شود، شاید چوب گزینه چندان مناسبی به نظر نرسد.

 

برخلاف تصور امروزه با پیشرفت تکنولوژی، چوب به یکی از بهترین مواد سازنده ی وان حمام و روشویی های لوکس تبدیل شده است. در این مقاله به مزایای استفاده از روشویی های چوبی در دکوراسیون منزل و سرویس بهداشتی می پردازیم...

طراحی فوق العاده لوکس و زیبا

 

هیچ شکی وجود ندارد که استفاده از چوب برای کسانی که می خواهند دکوراسیون خانه شان متفاوت از بقیه به نظر برسد، بهترین گزینه است. استفاده از چوب در هر دکوراسیونی بلافاصله گرما و طراوت خاصی با آن می بخشد و می تواند حتی ساده ترین دکواراسیون ها را زیبا و دلنشین کند.

 

امروزه حتی در مدرن ترین و لوکس ترین خانه ها نیز چوب نقش اساسی ای را ایفا می کند. شاید تعجب کنید ولی ژاپنی ها سال های سال است که از چوب در ساخت لوازم منزل بالاخص سرویس وان و حمام خود استفاده می کنند. وان حمام منحصر بفرد ژاپنی ها با عنوان افوروس (Ofuros) هنوز هم در مناطق سنتی و لوکس نشین این کشور به چشم می خورد.

مقاومت در برابر انواع کپک، باکتری و میکروب

 

شاید چوب به صورت طبیعی نسبت به نفوذ آب، آسیب پذیر باشد ولی همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد امروزه با پیشرفت تکنولوژی این موضوع دیگر یک نگرانی به شمار نمی رود. روکش و پولیش استفاده شده در روشویی های چوبی هم در برابر نغوذ آب و هم در برابر انواع کپک، قارچ، باکتری و میکروب به خوبی مقاومت می کند. برخلاف روشویی های گرانیتی که نسبت به نفوذ انواع میکروب بسیار آسیب پذیرند، روشویی های چوبی فوق العاده بهداشتی بوده و خطر ابتلا به انواع بیماری ها و امراض را در خانواده شما از بین می برند.

 

 

عدم ساطع کردن تشعشعات رادیواکتیو

 

شاید تعجب کنید ولی روشویی های سنگی و گرانیتی که در اکثر سرویس های بهداشتی استفاده می شود، از خود تشعشات  رادیواکتیو ساطع می کنند!

 

دوز ساطع شده تشعشعات رادیواکتیو توسط این روشویی ها ناچیز است ولی می تواند به مرور زمان موجب بروز انواع ناراحتی ها از جمله سردرد، سرگیجه، خستگی و حتی حالت تهوع در شما شود.

 

برخلاف روشویی های سنگی، روشویی های چوبی چنین مضراتی نداشته و از خود تشعشعات رادیواکتیو ساطع نمی کنند.

 

 

اثر نشاط بخش

 

یکی از اصلی ترین دلایلی که انسان در محیط زیست و طبیعت احساس نشاط می کند، وجود چوب درختان است. حال فکر کنید که چنین مزیتی را به خانه های تان می آورید. گرما و اصالت چوب علاوه بر اینکه زیبایی خارق العاده ای به محیط زندگی شما می بخشد، اثر فوق العاده نشاط بخشی داشته و از بروز علائم خستگی و افسردگی در شما جلوگیری می کند.

 

امروزه در ساخت روشویی های چوبی از انواع مختلف چوب های طبیعی همچون راش، بلوط، ماهون، سدر، ساج و انواع چوب های معطر جنگلی استفاده می کنند. با احاطه کردن محیط اطراف خود با انواع این چوب ها می توانید زندگی خود را بسیار مفرح و نشاط بخش کنید.

روشویی های چوبی را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد مشاهده و خرید روشویی های چوبی را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت روشویی چوبی بهرمند شوید.