چطور بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

241


بوی بد یخچال فریزر معضلی است که هر از گاهی باید با آن دست و پنجه نرم کنیم. خوشبختانه از بین بردن این بوی بد کار بسیار ساده ای است.. تنها چیزی که لازم داریم یک یخدان پر از یخ، یک ظرف جوش شیرین و مقداری سفید کننده است.

 

در این مقاله روش از بین بردن بوی بد یخچال را به صورت قدم به قدم توضیح می دهیم...

 

1. یخچال را خالی کنید

 

حتی اگر دقیقا می دانید کدام ماده غذایی باعث بوی بد یخچال شده است باز باید کاملا آن را خالی کنید. تمام مواد غذایی را از یخچال خارج کرده و درون یک یخدان قرار دهید.

 

پ.ن. پیش از هرچیز بهتر است یخچال را خاموش کرده و آن را از برق بکشید.

2. قفسه ها و کشو ها را تمیز کنید

 

تمام قسمت های جداشدنی یخچال از جمله قفسه ها، کشو ها، جا تخم مرغی، جا یخی و ... را جدا کرده و آن ها را با آب داغ و مایع ظرف شویی شستشو دهید. برای بوهای سخت تر می توانید از محلول آب و سفید کننده استفاده کنید.

 

 

3. داخل یخچال را کاملا پاک کنید

 

اکنون می توانید داخل یخچال را تمیز کنید. با استفاده از سفید کننده یا وایتکس تمام شیار ها و قسمت هایی که ممکن است بو گرفته باشند را پاک کرده و تا جای ممکن از تمیز کننده و دستمال های خشن که ممکن است به سطح داخلی یخچال آسیب بزنند، دوری کنید.

 

 

4. بوی بد را از یخچال خارج کنید

 

برحسب میزان و شدت بو گرفتگی یخچال احتمالا لازم است درب آن را حداقل برای یک روز باز گذاشته و داخل آن ظرفی حاوی جوش شیرین قرار دهید.

5. لوله های داخل یخچال فریزر را تمیز کنید

 

اگر پس از انجام تمامی مراحل گفته شده همچنان بوی بد یخچال شما به قوت خود باقی مانده است به احتمال زیاد باید لوله های تبخیر واقع در دیواره ی پشت یخچال فریزرتان را تمیز کنید. این لوله ها مسئول خنک کردن فضای داخل یخچال هستند و احتمال اینکه بوی بد به داخل آن ها سرایت کند بسیار زیاد است.

در پایان تمامی قفسه ها، کشو ها و مواد غذایی خود را داخل یخچال قرار داده و همانند روز اول از آن استفاده کنید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- روش های افزایش طول عمر یخچال فریزر

- صدای یخچال فریزر باید چقدر باشد؟

- یخچال فریزر چگونه کار می کند؟

- چگونه یخچال فریزر را تراز کنیم؟