چطور یخچال فریزر را برفک زدایی کنیم؟

399


اگر یخچال فریزر شما به قابلیت برفک زدایی خودکار مجهز نیست، پس بدیهی است که باید هر از چند گاهی آن را به صورت دستی برفک زدایی کنید.

 

خوشبختانه قرار نیست برفک زدایی یخچال فریزر کار بسیار پر مشقتی باشد زیرا با خاموش کردن دستگاه و باز کردن درب آن یخ ها به صورت خودکار آب می شوند. فقط کافی است موقع انجام این کار به یک سری نکات توجه داشته باشید تا هم جلوی فاسد شدن مواد غذایی تان را بگیرید و هم به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

1. مواد غذایی را از یخچال فریزر خارج کنید

 

یک یخدان را پر از یخ کرده و مواد فریز شده خود را که ممکن است در طی فرایند برفک زدایی، فاسد شوند درون آن قرار دهید. اگر یخچال فریزر دیگری در خانه دارید که چه بهتر، دیگر نیازی به استفاده از یخدان نخواهید داشت.

 

 

2. یخچال فریزر را خاموش کرده و آن را از برق بکشید

 

 

پس از خارج کردن تمام مواد غذایی، یخچال فریزر خود را خاموش کرده و از پریز برق جدا کنید. با انجام این کار فرایند آب شدن یخ ها عملا آغاز می شود. تمامی قفسه ها، کشو ها و قسمت های جدا شدنی یخچال فریزر را جدا کرده و در سینک ظرفشویی قرار دهید.

 

نکته: توصیه می کنیم در هر بار انجام برفک زدایی یخچال فریزر، کار تمیز کردن آن را نیز انجام دهید.

 

 

3. پیدا کردن خروجی پساب و برفک

 

یخچال فریزر ها معمولا به دو خروجی پساب مجهز هستند، یکی داخل آن و دیگری خارج از دستگاه قرار گرفته است. پس از اینکه این دو خروجی را پیدا کردید، آن ها را بیرون بکشید. اگر این خروجی ها رشته رشته و به صورت لوله های باریک هستند، می توانید آن ها را به یک شلنگ متصل کرده و انتهای شلنگ یک سطل بزرگ جهت ریختن آب قرار دهید. اگر این لوله های خروجی را نیافتید می توانید از تعدادی حوله جهت جذب آب نشتی از فریزر استفاده کنید.

4. اجازه دهید یخ ها آب شوند

 

پس از اینکه مطمئن شدید آب نشتی از یخچال فریزر به جای مطمئنی ریخته می شود، می توانید با خیال راحت به کار های دیگر خود رسیده و اجازه دهید یخ ها آرام آرام خودشان آب شوند. البته بهتر است هر از چند گاهی آن را چک کرده و حوله های خیس را با حوله های جدید جایگزین کنید.

 

نکته: برای سرعت بخشیدن به فرایند آب شدن برفک ها می توانید از سشوار یا حتی پنکه استفاده کنید.

5. داخل یخچال فریزر را تمیز کنید

 

همانطور که قبلا نیز گفته شد، این زمان فرصتی مناسبی جهت تمیز کردن کامل یخچال فریزر است. توصیه می کنیم پس از اینکه برفک های یخچال فریزر تان کاملا آب شدند از یک شوینده چند منظوره جهت پاک سازی داخل آن استفاده کنید.

 

 

6. یخچال فریزر را روشن کنید

 

پس از پایان تمیز کاری، یخچال فریزر را به برق زده و آن را روشن کنید. منتظر بمانید تا به دمای معمول خود رسیده و سپس مواد غذایی تان را از یخدان به یخچال فریزر منتقل کنید.

 

 

 

برفک زدایی منظم یخچال فریزر خیال شما را از بابت عملکرد درست دستگاه تان راحت می کند. با این کار هم جلوی آسیب دیدن مواد غذایی تان را می گیرید و هم همواره از بیشترین فضای ممکن در بخش فریزر خود بهرمند می شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- نقاط ضعف و قوت یخچال فریزر های بدون برفک

- روش های افزایش عمر یخچال فریزر

- رتبه مصرف انرژی یخچال فریزر باید چقدر باشد؟

- 10 روش کاهش مصرف یخچال فریزر

- چه زمانی باید یخچال فریزر جدیدی بخریم؟