چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

231


شاید تمیز کردن ماشین ظرفشویی کاری غیر ضروری به نظر برسد! چه نیازی به تمیز کردن ماشین ظرفشویی است وقتی در هر بار استفاده، این دستگاه کاملا خود را تمیز و استرلیزه می کند؟

 

به هر حال همانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی نیز هر از گاهی نیاز به مراقبت و پاک سازی دارد تا رسوبات و تکه های غذای گیر کرده در منافذ آن، عملکرد دستگاه را دچار اختلال نکنند.

 

خوشبختانه تمیز کردن ماشین ظرفشویی کاری فوق العاده آسان است. در واقع برای تمیز کردن آن تنها به ١٥ ثانیه زمان نیاز است. این موضوع ماشین ظرفشویی را به عنوان یکی از راحت ترین لوازم خانگی برقی جهت تمیز کردن تبدیل می کند. در ادامه این روش سریع و آسان پاک سازی ماشین ظرفشویی را به شما معرفی می کنیم.. روشی که راز آن فقط یک چیز است: سرکه سفید.

برای انجام اینکار، هر چند هفته یک بار، یک لیوان قابل شستشو در ماشین ظرفشویی را در قفسه ی بالای دستگاه قرار داده و دو سوم آن را با سرکه سفید پر کنید. ماشین را روی برنامه شستشوی عادی قرار داده و برای استرلیزه کردن بیشتر از آب داغ استفاده کنید. سرکه سفید، باقی مانده های صابون، روغن و تکه های غذا را از دیواره و قفسه های ماشین ظرفشویی جدا کرده و به تخلیه ی راحت تر آن ها از مجرای خروجی دستگاه کمک می کند. با انجام منظم اینکار دیگر لازم نیست نگران تمیز کردن ماشین ظرفشویی خود باشید.

 

علاوه بر مورد گفته شده بهتر پس از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی دو نکته زیر را مد نظر قرار دهید...

 

  1. 1. بهتر است همواره سیفون متصل به ماشین ظرفشویی را تمیز نگه دارید.

 

  1. 2. پس از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی، بعد از اینکه تمامی ظروف را از آن خارج کردید به خروجی واقع در پایین ترین قفسه ی دستگاه نگاهی انداخته و مطمئن شوید تکه های بزرگ غذا در اطراف آن باقی نمانده باشند.

 

 

 

مطالب بیشتر

- 10 روش کاهش مصرف ماشین ظرفشویی

- چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی شستشو داد؟

- چرا بهتر است به جای شستشوی دستی از ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

- نحوه چینش ظروف در ماشین ظرفشویی