انواع مختلف یخچال فریزر را بشناسید

271


اگر قصد خرید یک یخچال فریزر جدید را دارید مطمئنا می دانید که انتخاب نوع یخچال فریزر، اولین و مهمترین انتخاب تان است.

 

شرکت های تولید کننده لوازم خانگی در طی سالیان اخیر، نمونه های مختلفی از یخچال فریزر را به فراخور نیاز مردم تولید و عرضه کرده اند. موقع خرید یخچال فریزر باید با تمامی این انواع آشناییت مختصری داشته باشید تا بتوانید انتخاب تان را کاملا متناسب با نیاز خود و خانواده تان انجام دهید.

 

در مقالات گذشته مدل های مختلف یخچال فریزر را به صورت دو به دو مقایسه کرده ایم. در این مقاله می خواهیم به صورت کلی به بررسی ویژگی و تفاوت های تمامی انواع یخچال فریزر بپردازیم، با ما همراه باشید...

 

 

یخچال فریزر مدل فریزر بالا

زمانی که کلمه "یخچال" را به زبان آورده می شود اولین تصویری که به ذهن اکثر ما خطور می کند، یک یخچال فریزر مدل فریزر بالاست!

 

در این مدل یخچال فریزر تقریبا یک سوم فضای بالای دستگاه به فریزر اختصاص داده شده است. یخچال های فریزر بالا جزو محبوب ترین انواع یخچال فریزر برای اکثر خانواده ها به شمار می روند و با قیمت بسیار پایین و مصرف برق بهینه شان همچنان در صدر فروش یخچال فریزرها قرار گرفته اند.

 

از جمله نقاط ضعف یخچال های فریزر بالا، کمبود فضا در بخش فریزر، امکانات جانبی اندک و ظاهر بسیار ساده ی آن هاست طوری که به نظر می رسد تمامی مدل های این نوع یخچال فریزر را تنها یک نفر طراحی کرده است. به هر حال اگر نیاز چندانی به فریز کردن مواد غذایی ندارید و امکانات جانبی و ظاهر دستگاه زیاد برایتان مهم نیست، این مدل یخچال فریزر می تواند انتخابی ایده آل برای شما باشد.

 

به طور خلاصه یخچال فریزر های مدل فریزر بالا:

- عموما هزینه خرید و نگهداری پایینی دارند ولی از امکانات پر زرق و برق یخچال فریزرها بی بهره هستند

- دسترسی آسانی به بخش فریزر فراهم می کنند ولی دسترسی به فضای پایین یخچال اندکی با دشواری همراه است

- فضای بخش فریزر چندان زیاد نیست ولی آنقدر هست که یک خانواده یک یا دو نفره را به خوبی جواب دهد

 

 

یخچال فریزر مدل فریزر پایین

همانند مدل های فریزر بالا با یک تفاوت آشکار که بخش فریزر در پایین دستگاه واقع شده است. این مدل یخچال فریزر ها نسبت به انواع فریزر بالا کمتر معمول هستند و عموما هزینه خرید و نگهداری آن ها برایتان گران تر تمام می شود.

 

اما به هر حال مزایایی چون دسترسی آسان به فضای یخچال و ظرفیت قابل قبول در بخش فریزر می تواند یک یخچال فریزر مدل فریزر پایین را به انتخابی مناسب برای شما تبدیل کند.

 

مقاله تکمیلی: مقایسه یخچال های فریزر بالا و فریزر پایین

 

 

یخچال فریزر ساید بای ساید

اگر نسبت به مدل های فریزر بالا و فریزر پایین به فضای بیشتری در بخش یخچال و فریزر نیاز دارید، دنبال امکانات پیشرفته و پر زرق و برق دار می گردید، طراحی یخچال فریزر برای تان بسیار پر اهمیت است و البته از هزینه کردن زیاد نیز حراسی ندارید پس در انتخاب یک یخچال فریزر ساید بای ساید شک نکنید!

 

یخچال فریزرهای ساید بای ساید نسبت به یخچال فریزر های معمولی، پهنای بیشتری دارند و این فضای در دسترس گاهی به صورت مساوی و گاهی به نفع یخچال بین دو بخش یخچال و فریزر تقسیم شده است. با اینحال فضای فریزر این مدل  ها همچنان از تمامی یخچال های فریزر بالا و فریزر پایین بیشتر است.

 

امروزه شرکت های تولید کننده لوازم خانگی تمرکز زیادی روی طراحی و ساخت یخچال فریزرهای ساید بای ساید به خرج می دهند و به همین انتخاب های گسترده ای روبروی شما هنگام خرید یک ساید باید ساید وجود دارد.

 

به طور خلاصه، یخچال فریزر های ساید بای ساید:

- امکان دسترسی آسان به هر دو بخش یخچال و فریزر را به ارمغان می آورند

- فضای زیادی دارند ولی این فضای زیاد با مصرف انرژی بیشتری همراه است

- از قابلیت های ویژه ای چون یخ ساز، آبسردکن و ... بهرمند هستند که موجب بالا رفتن قیمت آن ها می شود

- طراحی ظاهری بسیار زیبایی دارند

 

 

یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزر های دوقلو در سالیان اخیر در سایه ی یخچال فریزرهای ساید بای ساید قرار گرفته اند.

 

برخلاف مدل های ساید بای ساید که دو بخش یخچال و فریزر به یکدیگر چسبیده اند، در مدل های دوقلو دو بخش یخچال و فریزر کاملا از یکدیگر جدا و مستقل اند، طوری که می توانید هر یک را در گوشه ی جدایی از خانه نگهداری کنید.

 

علاوه بر این، این مدل یخچال فریزرها پهنا و ظرفیت بیشتری نسبت به مدل های ساید بای ساید داشته و برای خانواده های پرجمعیت و کسانی که نیاز به فضای زیادی برای ذخیره و فریز کردن مواد غذایی خود دارند، بسیار مناسب اند.

 

همانطور که گفته شد، یخچال فریزرهای دوقلو دیگر محبوبیت گذشته را نداشته و اکثر شرکت های تولید کننده لوازم خانگی، از بهبود و توسعه این مدل یخچال فریزرها کناره گرفته اند. به همین دلیل موقع خرید یک یخچال فریزر دوقلو شاید با تنوع چندانی روبرو نشوید.

 

مقاله تکمیلی: مقایسه یخچال فریزر های ساید بای ساید و دوقلو

 

 

یخچال فریزر در فرانسوی

اگر به دیدن مستند خانه های لوکس علاقمند باشید قطعا در آشپزخانه ی این خانه ها، یک مدل یخچال فریزر در فرانسوی (French Door) را مشاهده کرده اید.

 

در ساخت یخچال فریزرهای در فرانسوی از طراحی بسیار نوآورانه ای استفاده شده است طوری که همانند مدل های فریزر پایین، بخش فریزر این یخچال ها در پایین دستگاه و همانند مدل های ساید بای ساید، بخش یخچال در کنار هم و بالای دستگاه قرار گرفته است.

 

این سبک طراحی باعث می شود دسترسی به فضای یخچال به سادگی امکان پذیر باشد و برای فریز کردن مواد غذایی تان محدودیتی از نظر فضای فریزر نداشته باشید. همچنین استقبال زیاد مردم از این مدل یخچال فریزر و رقابت شدید تولید کنندگان برای عرضه مدل های بهتر و پیشرفته تر موجب شده تا هنگام خرید یک مدل در فرانسوی، تنوع بسیار زیادی در انتخاب های خود داشته باشید.

 

به طور خلاصه یخچال فریزر های در فرانسوی:

- فضای بسیار زیادی در بخش یخچال و فریزر در اختیار شما قرار می دهند

- از امکانات پیشرفته ای بهرمند هستند و کار با آن ها بسیار آسان است

- نسبت به سایر مدل های یخچال فریزر هزینه خرید و نگهداری بیشتری دارند

 

مقاله تکمیلی: مقایسه یخچال فریزر ساید بای ساید و در فرانسوی

 

 

یخچال فریزر چهار درب

یخچال فریزر های چهار درب همانند یخچال فریزر های در فرانسوی هستند با این تفاوت که در بخش فریزر به جای کشو از دو درب همانند بخش یخچال (در مجموع چهار درب) استفاده شده است. این نوع طراحی مسلما جهت دسترسی آسان تر به بخش فریزر پیش بینی شده است.

 

 

یخچال یا یخچال فریزر تک درب

 

 

 

یخچال یا گاهی اوقات یخچال فریزر های تک درب (معروف به مینی یخچال) را همگی می شناسیم.. یخچال هایی که معمولا در محیط های کوچک نظیر اداره جات، خوابگاه ها، مغازه ها، هتل ها و ... استفاده می شوند.

 

این یخچال ها اکثرا سایز بسیار کوچکی دارند که آن ها را برای حمل و نقل و مسافرت بسیار ایده آل می کند. همچنین قیمت بسیار پایین شان باعث شده بسیاری از افراد همچنان این مدل یخچال ها را به مدل های بزرگ تر ترجیح دهند.

 

با اینهمه شاید تعجب کنید که یخچال فریزر های تک درب از نظر مصرف انرژی یکی از بد مصرف ترین انواع یخچال فریزر به شمار می روند، طوری که مصرف برق یک یخچال فریزر کوچک تک درب می تواند معادل یک یخچال فریزر بزرگ باشد.

 

به طور خلاصه یخچال فریزرهای تک درب:

- برای محیط های کوچک نظیر اداره جات، فروشگاه ها، هتل ها و ... بسیار مناسب اند

- قیمت بسیار پایینی دارند ولی مصرف انرژی آن ها چندان بهینه نیست

- حمل و نقل و جابجایی آن ها فوق العاده آسان است

 

 

یخچال فریزر را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید هر یک از انواع یخچال فریزر را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت یخچال فریزر بهرمند شوید.

 

 

 

مطالب بیشتر

- بهترین زمان برای خرید یک یخچال فریزر جدید چه زمانی است؟

- 5 اشتباه رایج موقع خرید یخچال فریزر

- 10 ویژگی جالب یخچال فریزرهای امروزی

- 5 ویژگی یخچال فریزر که ارزش پول خرج کردن را دارند