میز تلویزیون را برچه اساسی انتخاب کنیم؟

245


میز تلویزیون محل استقرار کانون توجه و احتمالا زیباترین بخش خانه شماست پس باید هنگام خرید آن اندکی بیش از معمول وسواس به خرج دهید.

 

در این مقاله تعدادی از معیار های انتخاب میز تلویزیون را برای شما بازگو می کنیم، با ما همراه باشید...

 

 

جنس میز تلویزیون

اولین و مهمترین معیار هنگام انتخاب میز تلویزیون، جنس آن است. امروزه میز های تلویزیون را با مواد گوناگونی همچون چوب، شیشه، فلز و ام دی اف می سازند.

 

لازم به گفتن نیست که بیش از هرچیز باید از مرغوبیت جنس میز تلویزیون مطمئن شده و حتی المقدور از موادی انتخاب کنید که در برابر ضربه و خط و خش مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.

 

ام دی اف جایگزین مناسبی برای چوب است و نسبت به سایر انواع میز، وزن کمتری دارد. در صورتی که می خواهید جنس میز تلویزیون تان شیشه ای باشد، سعی کنید مدلی انتخاب کنید که از شیشه نشکن در ساخت آن استفاده شده است.

 

 

هماهنگی با دکوراسیون

قطعا لازم به گفتن نیست که میز تلویزیونی که انتخاب می کنید باید با دکوراسیون خانه تان هماهنگ باشد. در واقع با توجه به اینکه تلویزیون در اکثر خانه ها به عنوان کانون توجه اتاق استفاده می شود، سبک طراحی و رنگ میز تلویزیون تان می تواند بیشترین تاثیر را در زیبایی دکوراسیون شما داشته باشد.

 

به همین منظور سعی کنید یا میز تلویزیون خود را متناسب با دکوراسیون فعلی خانه خود انتخاب کنید یا طراحی خانه خود را حول آن تنظیم کنید.

 

 

انتخاب سایز مناسب

یکی از معیار های اساسی هنگام انتخاب میز تلویزیون، توجه به سایز و ابعاد آن است. میز هم باید از نظر ارتفاع و هم از نظر پهنا و عمق با تلویزیون و فضایی که قرار است در آن استقرار یابد، متناسب باشد.

 

ارتفاع میز را باید طوری انتخاب کنید که زمانی که تلویزیون را روی آن گذاشتید مرکز تلویزیون با چشمان شما در یک راستا باشند.. خواه روی زمین نشسته باشید خواه روی مبل. با رعایت این نکته ساده، خود و دیگر اعضای خانواده تان را از انواع آسیب و گردن درد هنگام تماشای طولانی مدت تلویزیون رهایی می بخشید.

 

و اما از نظر طول و عرض (یا همان پهنا و عمق) باید ابعاد را طوری انتخاب کنید که هم تلویزیون به راحتی روی آن قرار گیرد و هم خود میز در مکانی که برای آن در نظر گرفته اید، جا شود.

 

 

فضا برای قرار دادن دیگر تجهیزات

قطعا اکثر طراحان میز تلویزیون، مکان یا کشو هایی برای قرار دادن تجهیزات مختلف الکترونیکی نظیر پخش کننده ها، کنسول های بازی، ست تاپ باکس ها، ریسیور ها و غیره برای شما تعبیه کرده اند. با این وجود هنگام خرید میز تلویزیون باز مطمئن شوید که انتخاب مد نظرتان فضای کافی برای قرار دادن یا مخفی کردن تمامی تجهیزات جانبی تان را در اختیار شما می گذارد.

 

برای اکثر افراد، وجود یک یا دو فضا برای قرار دادن دستگاه ها و یک یا دو کشو برای قرار دادن لوازم جانبی نظیر کنترل ها، دیسک ها و غیره کافی خواهد بود.

 

 

 

مطالب بیشتر

- چطور تلویزیون را به دیوار متصل کنیم؟

- تلویزیون سامسونگ قادر است شبیه آفتاب پرست خود را هم شکل دیوار درآورد!

- آشنایی با جعبه اتصالات سامسونگ One Connect Box

- تلویزیون تاشوی ال جی از نظرها مخفی می شود