تبدیل گوشی همراه به کنترل تلویزیون

316


جمله ی معروف شرکت اپل "برای هرکاری یک اپلیکیشن وجود دارد" امروزه از یک شعار تبلیغاتی ساده فراتر رفته و کاملا رنگ واقعیت به خود گرفته است.

 

گوشی های هوشمند امروزه دیگر فقط به عنوان یک وسیله ارتباطی و ارسال و دریافت پیام استفاده نمی شوند و عملا در هر زمینه ای پا گذاشته اند.

 

در میان تمام وظایف یک گوشی هوشمند، قطعا کنترل کردن تلویزیون کار فوق پیچیده ای نیست زیرا این دو وسیله مدت هاست که با یکدیگر عقد اخوت بسته اند. در این مقاله می خواهیم شما را با روش تبدیل گوشی همراه به یک ریموت کنترل تلویزیون آشنا کنیم، با ما همراه باشید...

پیش نیاز ها

 

برای استفاده از این روش حداقل به یکی از تجهیزات زیر نیاز خواهید داشت:

- تلویزیون هوشمند (تلویزیونی که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد)

- گوشی مجهز به مادون قرمز (IR Blaster)

در صورتی که از تلویزیون هوشمند استفاده می کنید باید تلویزیون و گوشی هوشمند خود را به یک شبکه Wi-Fi متصل کنید.

 

در صورتی که هیچ یک از پیش نیاز های گفته شده را ندارید پس به احتمال زیاد نمی توانید بدون هزینه کردن اضافی، از گوشی خود به عنوان کنترل تلویزیون استفاده کنید.

 

برای دستیابی به این مهم یا باید تجهیزاتی به تلویزیون خود متصل کنید که قابلیت های هوشمند به آن بدهد (نظیر ست تاپ باکس، لپ تاپ، دانگل و ...) یا یک منتقل کننده امواج مادون قرمز را به گوشی خود متصل کنید.

 

 

دانلود اپلیکیشن

 

اپلیکیشن های بسیاری برای انجام وظیفه تبدیل گوشی هوشمند به ریموت کنترل تلویزیون ساخته شده اند و در این بین نام یکی از اپلیکیشن ها بیش از بقیه خودنمایی می کند... Peel Universal Smart TV Remote Control.

 

این اپلیکیشن را می توانید به صورت کاملا رایگان هم از iOS App Store و هم Google Play برای گوشی های iOS و اندروید دانلود نمایید.

اگر برنامه ی دیگری را ترجیح می دهید، اپلیکیشن های بسیاری همچون AnyMote, ASmart Remote IR و IR Universal Remote از هر دو فروشگاه قابل تهیه هستند.

 

 

هماهنگ سازی گوشی با تلویزیون

 

پس از نصب اپلیکیشن Peel باید آن را با تلویزیون تان هماهنگ کنید.

 

برنامه در ابتدا نام برند تلویزیون و فعال سازی تنظیمات لوکیشن گوشی همراه را از شما می خواهد. سپس جهت هماهنگ سازی گوشی با تلویزیون باید چندین مرتبه دکمه های روشن/خاموش و تعویض کانال را روی گوشی خود تست کنید.

در پایان، مراحل تنظیمات اپلیکیشن بیش از چند دقیقه طول نخواهد کشید و شما علاوه بر کارهای ساده ای چون تعویض کانال ها، تنظیم ولوم صدا و روشن و خاموش کردن تلویزیون می توانید راهنمای برنامه ها را تماشا کنید، دستگاه ورودی تلویزیون را تغییر دهید، برای از دست ندادن برنامه های مورد علاقه خود آلارم تنظیم کنید و تقریبا اکثر کارهایی که با کنترل معمولی تلویزیون خود انجام می دهید را در گوشی خود داشته باشید.

 

لازم به ذکر است که اپلیکیشن Peel با برندهای بزرگ تولید کننده تلویزیون همچون سامسونگ، ال جی، سونی، پاناسونیک، هایسنس، توشیبا، شارپ و غیره کاملا هماهنگ بوده و به راحتی می تواند به عنوان جایگزینی برای کنترل تلویزیون این شرکت ها استفاده شود.

 

 

دیگر نکات

 

اپلیکیشن Peel همانطور که از نامش مشخص است یک اپلیکیشن کنترل همگانی است.. به این منظور که علاوه بر تلویزیون می تواند تجهیزات دیگری همچون پروژکتور ها، پخش کننده های DVD، پخش کننده های بلوری، سینماهای خانگی و حتی کنسول های بازی چون Xbox One و Xbox 360 را کنترل کند.

 

به این صورت دیگر لازم نیست برای هر یک از این دستگاه ها، یک کنترل مجزا داشته باشید و اپلیکیشن Peel حکم یک ریموت کنترل Universal را برای شما ایفا می کند.

 

 

 

مطالب بیشتر

- آشنایی با کنترل جادویی ال جی با عنوان Magic Remote

- کنترل بسیار ساده سامسونگ One Remote را بشناسید

- چطور تلویزیون معمولی خود را هوشمند کنیم؟

- آیا وجود بلوتوث برای تلویزیون ضروری است؟