چوب در دکوراسیون داخلی

256


امروزه مواد ساختمانی صنعتی و مصنوعی نظیر گچ، بتن، کاغذ دیواری و ... به دلیل مقرون به صرفه بودن، بیشترین نقش را در تزئین دکوراسیون خانه ها ایفا می کنند.

 

با اینحال برای افرادی که در دکوراسیون منزل خود اندکی تنوع می خواهند، استفاده از چوب بهترین و هوشمندانه ترین انتخاب است. چوب با بافت و طرح و رنگ بی نظیری که دارد می تواند طراوت و زیبایی خاصی به دکوراسیون خانه شما ببخشد.

 

از چوب می توان جهت تزئین قسمت های مختلف ساختمان از جمله کف، سقف، دیوار، سرویس بهداشتی و ... به صورت تنها یا با ترکیب متریال های دیگر استفاده کرد. در این مقاله انواع کاربردهای چوب در دکوراسیون داخلی را برای شما عنوان می کنیم. با ما همراه باشید...

 

١. قفسه های چوبی

قفسه های چوبی یکی از اولین گزینه ها برای افرادی است که قصد دارند از چوب جهت تزئین دکوراسیون خانه خود استفاده کنند. قفسه های چوبی جدا از اینکه به خوبی با دیگر لوازم منزل شما ست می شوند می توانند به عنوان محلی جهت قرار دادن لوازم دکوری دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

 

 

٢. کتابخانه چوبی

عموما انتخابی غیر از چوب به عنوان متریال کتابخانه گزینه ی چندان مطلوبی نیست. یک کتابخانه باشکوه چوبی می تواند به کلی حال و هوای خانه یا اتاق کار شما را عوض کند.

 

 

٣. لوورهای سقفی چوبی

از جمله روش های جدید و هوشمندانه جهت بکارگیری چوب در دکوراسیون خانه، استفاده از لوورهای سقفی چوبی است. این لوورها به سقف ساده و یکنواخت خانه شما متصل می شوند و نمایی چند بعدی و فوق العاده زیبا به آن می بخشند.

 

 

٤. کنسول های چوبی

کنسول چوبی در کنار کتابخانه و قفسه ی چوبی شما می تواند به خوبی نقش مکمل دکوراسیون خانه را ایفا کند. با یک کنسول چوبی ساده می توانید جلوه ی بی نظیری به خانه ی خود ببخشید.

 

 

٥. دیوار پوش چوبی

 

برای کسانی که دنبال تغییرات اساسی در دکوراسیون منزل خود هستند، قطعا دیوارپوش های چوبی گزینه ای است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. دیوار پوش های چوبی با بافت طبیعی، طرح های زیبا و طیف رنگ وسیعی که دارند به خوبی با دکوراسیون ها و فضاهای مختلف هماهنگ می شوند.

 

 

٦. قاب های چوبی

حتما لازم نیست چوب ها را در ابعاد بزرگ در خانه بکار ببرید. اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید، با یک یا چند تابلو یا قاب چوبی ساده می توانید حس و حالی کاملا تازه به خانه خود ببخشید.

 

 

٧. شلف های چوبی

برای کسانی که گزینه ای حتی ساده و کم هزینه تر از قاب عکس چوبی می خواهند، شلف های چوبی دیگر المانی است که می تواند جهت تزئین دکوراسیون خانه استفاده شود. این شلف ها همانطور که در عکس بالا مشخص است بیشتر جهت قرار دادن لوازم دکوری دیگر استفاده می شوند.

 

 

٨. ساعت های چوبی

قطعا صحبت از دکوراسیون بدون اشاره به ساعت دیواری، امری ناتمام است. اگر قصد استفاده از چوب در دکوارسیون خانه خود را دارید، بهتر است حتما خرید ساعت چوبی دیواری را مدنظر قرار دهید. ساعت چوبی دیواری می تواند یکی از مقرون به صرفه ترین و در عین حال تاثیر گذارترین گزینه های شما برای تزئین خانه تان باشد.

 

برای مشاهده و خرید ساعت های چوبی اینجا را کلیک کنید »

 

 

٩. سینی چوبی

اگر از سینی های فلزی مرسوم خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم استفاده از سینی های چوبی را امتحان کنید. هرچند بسیاری از افراد به دلیل ترس از آسیب دیدن لوازم چوبی خود در اثر برخورد با آب، از خرید ظروف چوبی برای آشپزخانه ممانعت می کنند ولی در صورتی که لوازم چوبی خود را از برند معتبری خریداری کنید می توانید مطمئن باشید که وسایل شما در اثر برخورد با آب آسیبی نمی بینند.

 

برای مشاهده و خرید سینی های چوبی اینجا را کلیک کنید »

 

 

١٠. کاسه روشویی چوبی

 

برای کسانی که می خواهند پا را از این هم فراتر بگذارند، قطعا پیشنهادی بهتر از کاسه روشویی چوبی باقی نمی ماند.

امروزه استفاده از کاسه روشویی های چوبی به خوبی جای خود را میان علاقه مندان و طراحان دکوراسیون داخلی باز کرده است. این محصولات با ظاهر بی نظیر و منحصر بفردشان می توانند حال و هوای خاصی را در محیط منزل شما ایجاد کنند. اگر نگران نغوذ آب به بافت چوبی کاسه روشویی خود هستید، می توانید با مراقبت های مداوم و روغن کاری سطح آن، برای مدت های مدید و با خیال راحت از کاسه روشویی چوبی خود استفاده کنید.

 

برای مشاهده و خرید سینی های چوبی اینجا را کلیک کنید »

 

 

مقالات مرتبط

- تخت خواب های چوبی

- جلوه بی نظیر ساعت های چوبی