تابه چدنی یا سرامیکی

715


 

 

ماهیتابه یکی از پرکاربردترین ظروف آشپزی است که کاربرد بسیاری در آشپزخانه دارد. چند پیشنهاد برای خرید تابه با در نظر گرفتن نیاز خانواده :

یکی از پرمصرف ترین ظروف در هر آشپزخانه ای ماهیتابه است. این روزها برای سرخ کردن غذا تابه‌های متنوعی در بازار موجود است. اگر به یک تابه جدید نیاز دارید، یکی از آن ها را برای خرید در نظر بگیرید.

ماهیتابه چدن یا طرح چدن؟
اگر به دنبال تابه‌های اصل چدنی هستید باید بدانید که یکی از ویژگی‌های آن ها سنگینی بیش از حدشان است. شست‌وشوی ظرف چدنی کار دشواری است و بلند کردن این ظروف واقعا به کمی زور بازو نیاز دارد. با این حال این روزها تابه‌های طرح چدنی به بازار آمده‌اند که کف آن ها از لایه‌های نچسب است. این تابه‌ها اکنون طرفداران زیادی دارند.

 

ماهیتابه سرامیکی سیاه و سفید
وقتی به کف این تابه ها نگاه می کنید خیلی شبیه سرامیک نیستند. در واقع یک لایه پوشش سرامیکی روی کف آن ها قرار گرفته و رنگ آن هم سیاه یا سفید است. تابه‌های سرامیکی مشابه تابه‌های تفلون خاصیت ضد چسبندگی دارند. بهتر است تابه هایی با رنگ روشن را انتخاب نکنید. درست است که شیک و زیبا به نظر می رسند ولی ممکن است کف بیرونی آن لک بیفتد که با سفید کننده ها به راحتی تمیز میشود.

ماهیتابه برای ماهی
بیشتر تابه‌های موجود در بازار گرد هستند، اما تابه‌های مستطیل شکل هم پیدا می شود. اگر می‌خواهید ماهی را درسته سرخ کنید یک تابه مستطیلی بخرید که کف آن روکش نچسبی داشته باشد.

 

ماهیتابه لبه دار
گروهی از تابه ها نسبت به انواع معمولی لبه پهن تری دارند که می توانید برای تهیه انواع خوراک یا پختن مرغ هم از آن ها استفاده کنید. برای غذاهایی که باید در روغن فراوان سرخ شوند این تابه‌ها مناسب تر هستند.

ماهیتابه در شیشه ای
گاهی هنگام پخت برخی غذاها در ماهیتابه، لازم است برای مدتی در تابه را ببندید. اینجاست که اگر در شیشه ای داشته باشید بهتر است چون می توانید غذای درحال پخت را ببینید.

 

2 نکته برای نگهداری از ماهیتابه های تفلون
_ قبل از این که از تابه برای اولین بار استفاده کنید یک بار آن را با مایع ظرفشویی بشویید، بگذارید خشک شود و بعد با کمی روغن چرب کنید. حالا تابه برای استفاده آماده است.
_ گاهی اوقات استفاده از ماشین ظرفشویی به دسته ها و رنگ بدنه آسیب می رساند. اگر می خواهید تابه ها را داخل ماشین ظرفشویی بگذارید از قبل درباره مقاومت آن ها مطمئن شوید.

 

 

فروشگاه آنلاین لوازم خانگی سندباد با در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای شما عزیزان مجموعه ای ازلوازم خانگی را برای شما فراهم کرده است