4 راه برای کاهش ابتلا به سندرم چشم

401


 

ابتلا به انواع بیماری‌های سندرم چشم دلایل بسیار زیادی دارند که یکی از آن‌ها استفاده مدام از یک وسیله حاوی صفحه نمایش است. در این مقاله قصد داریم 4 راه ساده را پیشنهاد کنیم که منجر به کاهش ریسک ابتلا به انواع بیماری‌های چشمی خواهد شد.


اگر شغل اصلی شما پشت کامپیوتر نشستن و استفاده ساعات بسیار زیادی از کامپیوتر در طول روز است، احتمالاً با تحریک عصبی و خستگی چشم‌هایتان در پایان بعد از ظهر آشنایی دارید.


همه چیز با کمی تاری چشم شروع می‌شود و گاهی به سر درد نیز تبدیل خواهد شد. تمامی این‌ها علائم سندرم چشم (سندرم چشمی کامپیوتر و سندرم فشار چشم) هستند. البته تنها استفاده زیاد از حد از صفحات نمایش تنها دلیل دچار شدن به سندرم چشم نخواهد بود. شما حتی با دو ساعت پشت صفحه نمایش نشستن و یا کار کردن با گوشی هوشمند خود نیز خطر ابتلا به این بیماری را خواهید داشت. این کاملاً اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.


با این حال خوشبختانه کارشناسان راه‌حل‌هایی را بیان کرده‌اند که می‌تواند از آسیب‌های احتمالی از خیره شدن زیاد به صفحه نمایش درخشان گوشی هوشمند و مانیتور جلوگیری کند. شما با رعایت 4 نکته‌ی زیر، خطر ابتلا به انواع بیماری‌های سندرم چشم را در خود کم خواهید کرد.

4 راه برای کاهش خطر ابتلا به انواع سندرم چشم


1– بزرگ‌نمایی نوشته‌ها


کوچک بودن بیش از حد نوشته‌ها باعث می‌شود که چشمان شما حساس شده و صورتتان را به صفحه نمایش نزدیک‌تر کنید. این قضیه موجب خستگی، سردرد و مشکلات دیگری برای شما خواهد شد. بنابراین سایز نوشته‌های صفحه را زیاد کرده و کنتراست رنگش آن‌ها را نیز افزایش دهید تا خواندن آن‌ها سهل و آسان باشد.


2 – پلک زدن
وقتی که بیش از حد به صفحه نمایش نگاه می‌کنیم پلک زدن را فراموش می‌کنیم. این خیلی سخت است که پلک زدن را فراموش نکنید؛ اما سعی کنید تا از پلک زدن در هنگام استفاده از هر صفحه نمایشی، عمل پلک زدن را نیز انجام دهید. قطره‌های چشم نیز یکی دیگر از راه‌های حفاظت از خشکی بیش از حد چشمان شما و ابتلا به سندرم چشم هستند.


3 – تنظیم روشنایی صفحه نمایش
چشم‌های شما به نور حساس هستند. بنابراین تابش بیش از حد نور به آن‌ها می‌تواند منجر به فشار چشم‌ها و سردرد باشد. بنابراین باید روشنایی صفحه نمایش دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید را تنظیم کنید و یا از یک لایه ضد حساسیت بر روی آن استفاده کنید.


4 – قانون 20-20-20
پس از 20 دقیقه کار، 20 ثانیه به یک شئ در فاصله 20 فوتی (6 متری) خود نگاه کنید. چشمان شما دارای عضلاتی هستند که کمک می‌کنند آن‌ها را تکان دهید و بر روی اشیاء مختلفی تمرکز کنید، اما اگر برای مدت زمان زیادی بر روی یک شئ خیره بمانید، حرکت این عضلات سخت شده و چشمان شما ضعیف خواهد شد.

 

  فروشگاه آنلاین لوازم خانگی سندباد با در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای شما عزیزان مجموعه ای از لوازم خانگی را برای شما فراهم کرده است