تهیه ی غذای کودک

607


 

مواد لازم سوپ سبزیجات برای نوزاد:

برنج قهوه ای نیم کوب

1 قاشق غذاخوری

بلغور گندم

1 قاشق مرباخوری

جو پوست کنده نیم کوب

1 قاشق غذاخوری

عدس

1 قاشق مرباخوری

سیب زمینی پوست کنده

1عدد کوچک

گشنیز وجعفری خرد شده

2 قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی متوسط

1 عدد

نمک

به مقدار خیلی کم

 

 

طرز تهیه سوپ سبزیجات: 

همه مواد را با دو ونیم لیوان آب در ظرف لعابی یا سفالی ریخته و روی اجاق بگذارید، تا بمرور پخته و جا بیفتد، سپس آنرا داخل مخلوط کن ریخته تا به شکل سوپی صاف و روان برای نوزاد دلبندتان درآید.

 

توجه: در صورت استفاده از مواد حیوانی، بهتر است که بعد از یک سالگی بمقدار کم از ماهیچه گوسفند استفاده شود. یک قلم که همراه ماهیچه است به سوپ اضافه شود.
مادران سعی کنند که کودک خود را بمرور به غذا خوردن عادت دهند و از کم شروع کنند.
بهترین غذا برای کودک ، شیر مادر بوده و مادرانی که می خواهند به کودک خود خدمت کنند و او را خوب تغذیه کنند، بهتر است که خود مادر غذای خوبی داشته باشد. تا فرزندش، خوب تغذیه شود.
مادران سعی کنند که کودک خود را به مواد غذائی بی محتوا مانند : ماکارونی، بستنی، انواع شکلات، بیسکویت، پفک و چیپس و یخمک و غیره ……عادت ندهند.

انتخاب وسایل مناسب
برای درست کردن غذای کودک به صورت پوره و آسیاب شده به دستگاهی نیاز خواهید داشت تا به آن اطمینان داشته باشید که تمام مواد غذایی داخل خود را کاملا به صورت پوره و آسیاب شده متناسب نوزادتان، دراورد.
بسیاری از مخلوط کن ها، غذاسازها و آسیاب ها این کار را به درستی انجام نمی دهند و حتی با چندبار مخلوط کردن و آسیاب کردن، بازهم تکه هایی از مواد داخل آن دیده می شود که برای کودک بسیار خطرساز است.

 

در اینجا یک نوع مخلوط کن که بتواند به تنهایی و بدون استفاده از بخارپز و یا آسیاب های دیگر، تمام مواد غذایی خام یا پخته را بدون هیچ تکه ی آسیاب نشده ای مخلوط کند، را به شما معرفی میکنیم.

فروشگاه آنلاین لوازم خانگی سندباد با در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای شما عزیزان مجموعه ای ازلوازم خانگی را برای شما فراهم کرده است