نوشیدن عرقیات خنک کننده در فصل گرما

778


 

مصرف دمنوش‌ها و عرق گیاهان در تابستان می‌تواند بدن را ایمن نگه دارد.

 

بیشتر ما با چای یا دمنوش گل گاوزبان آشنا هستیم درحالی كه عرق این گیاه دارویی نیز مانند دمنوش این گیاه خواص درمانی متعددی دارد كه از میان آنها می‌تواند به تقویت اعصاب، افزایش نشاط و شادابی مصرف كننده اشاره كرد.

 

نوشیدن یك فنجان از عرق گل گاوزبان به صورت روزانه باعث تقویت اعصاب و افزایش مقاومت بدن در گرما می‌شود و به افرادی كه با افزایش گرمای هوا كلافه و عصبی می‌شوند نیز كمك كننده است. افرادی كه در فصل تابستان از این عرق گیاهی استفاده می‌كنند، می توانند مقاومت بدن خود را در زمستان در برابر سرماخوردگی هم افزایش دهند.

 

درمان بی اشتهایی ناشی از گرما در تابستان ممکن است برای افراد پیش بیاید که موجب می‌شود میزان اشتهای شما كاهش یابد و برای درمان آن از عرق خارشتر استفاده كنید.
برای این كار لازم است هر روز یك فنجان عرق خارشتر را میل كرده و بهتر است این عرق به صورت خنك میل شود. نوشیدن روزانه عرق خارشتر علاوه بر افزایش اشتها می‌تواند موجب افزایش تعرق بدن شده و به این ترتیب گرما و حرارت موجود در بدن را كاهش دهد. از دیگر خواص درمانی عرق خارشتر می‌توان به خاصیت آن در درمان سنگ كلیه اشاره كرد.

 

یكی از راه‌های افزایش مقاومت و توانایی بدن در برابر گرمای تابستان، گنجاندن عرقیات گیاهی با طبع سرد و تر در برنامه غذایی روزانه است. عرق كاسنی یكی از بهترین این نوشیدنی‌هاست. نوشیدن این عرق علاوه بر تقویت بدن، موجب بهبود عملكرد معده و اندام گوارشی شده و می‌تواند میزان كلسترول خون را نیز كنترل كند.

فروشگاه آنلاین لوازم خانگی سندباد با در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای شما عزیزان مجموعه ای از لوازم پخت و پز را برای شما فراهم کرده است